reklama
 
 

Chcete mít v bazénu čistou vodu? Bez filtrace to nejde

10. 7. 2012 10:20
Filtrace dokáže z bazénové vody odstranit nečistoty, například zrnka písku

Víte, jak se správně starat o bazénovou vodu? Kromě bazénové chemie, která je pro kvalitu a čistotu vody velmi důležitá, se také neobejdete bez filtrace. Ta vodu zbaví nečistot, například zrnek písku. Filtrační zařízení je potřeba kombinovat s chemickými prostředky, pokud chcete, aby voda ve vašem bazénu byla průzračná, čistá a především nezávadná. 

Filtraci byste neměli zapínat jen občas. Do vody se neustále dostávají nečistoty, a to i když bazén přikrýváte plachtou. Ani bazénové zastřešení vás starostí s nežádoucími částečkami ve vodě nezbaví úplně. Obzvlášť, když ho otevřete, mají nečistoty volný přístup.

Kromě filtrace potřebujete i bazénovou chemii

U filtrace se někdy dá nastavit, kdy a na jak dlouho se má zapnout. Bazén se tak čistí sám, i když jste třeba na dovolené. Je stále potřeba kontrolovat hodnotu pH vody, v případě potřeby použít bazénovou chemii a také sbírat například listy nebo utopený hmyz z hladiny bazénu pomocí síťky umístěné na tyči.

Nečistoty ze dna bazénu spolehlivě odstraní bazénový vysavač. Všechna tato opatření spolu s filtrací vám zajistí kvalitní bazénovou vodu.

Jakou filtraci vybrat?

Výkonnost filtrace volte podle rozměrů vašeho bazénu, a tedy i objemu vody v něm. Je důležité, aby byla filtrace dost výkonná, jinak nemusí být voda dokonale zbavena nečistot. A z jakých druhů filtrací můžete vybírat? Seženete třeba pískovou filtraci. Ta zachytí nečistoty na vrstvě písku.

Znečištěná voda je do filtru přiváděna přítokovým potrubím. Ta přefiltrovaná se pak odtokovým potrubím vrací zpět do bazénu. Můžete mít ještě kartušovou filtraci, která zachycuje hrubé nečistoty z bazénové vody díky papírovému válci. Ten je ale potřeba pravidelně čistit proudem vody. Válec se rychle opotřebovává a je potřeba ho vyměňovat.


 

autor: Andrea Berniová | 10. 7. 2012 10:20

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama