Bazénová plachta zastaví nečistoty a umí i ohřát vodu

Andrea Berniová
27. 6. 2012 12:00
Můžete mít plachtu s navijákem a třeba i solární plachtu. Díky ní bude voda teplejší

Máte bazén? Pak určitě stále řešíte jeden problém: čistotu vody. Do vody se stále dostávají nejrůznější předměty. Listí, stébla trávy, hmyz, zrnka písku. Důležitá je v tomto případě filtrace. Větší předměty můžete z hladiny odstraňovat pomocí bazénové síťky.

Nejlepší je ale prevence - zajistěte, aby se nečistoty do vašeho bazénu pokud možno vůbec nedostaly. S tím vám pomůže bazénová plachta. Pro menší nadzemní bazény stačí plachta, kterou sami rozvinete a na okrajích bazénu zajistíte provázkem. S plachtou pro větší bazény už to není tak jednoduché. U těch zapuštěných navíc není snadné plachtu uchytit.

Zkuste plachtu s navijákem

Jednoduchým řešením je plachta s navijákem. Už žádné složité skládání a rozkládání velké plachty, žádné přikrývání bazénu na několik pokusů. Pouze otáčíte klikou i navijáku a plachta se sama stahuje nebo vytahuje.

Existují různé typy plachet, liší se podle tvaru bazénu a mívají rozdílnou velikost. Můžete si koupit také plachtu, která pomůže s ohřevem vody. Jde o tak zvané solární plachty, jejichž základem je bublinková folie. Ta má velmi dobré termoizolační vlastnosti.

Plachty mohou být i pevnější

Pokud ale máte malé dítě, nespoléhejte na to, že ho plachta ochrání před pádem do bazénu. Naopak, protrhne se s ním a mohlo by se do ní zamotat. Některé plachty jsou pevnější a speciálně vyvinuté jako bezpečnostní.

Lepším řešením je v tomto případě ale bazénové zastřešení, které se dá zamknout. Kromě toho zajistí, aby voda byla teplejší, stejně jako plachta nepustí do bazénu nečistoty a můžete se koupat i pod ním - třeba během letního deště.

--------------------------------------------------------------------------------

Jaké zahradní bazény vám vyhovují?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Soud na Slovensku potrestal 14 lety vězení bývalého elitního prokurátora

Soud na Slovensku uznal bývalého šéfa elitní složky prokuratury Dušana Kováčika vinným z korupce a z dalších trestných činů. Za to mu vyměřil 14 let vězení a trest propadnutí majetku. Vůči tomuto rozhodnutí soudu první instance se lze odvolat.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který byl odsouzen, byť nepravomocně, po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.

Zdroj: ČTK
Další zprávy