Xenonové světlomety u ojetin? Pozor na ně, zaděláváte si na drahé problémy

Vladislav Jasan
18. 3. 2019 6:02
Pokud hledáte ojeté auto a v nabídkách inzerce vás lákají starší vozy s xenonovými světlomety, zpozorněte. Vyžadují náročnější údržbu, která se navíc ve srovnání s běžnými žárovkami prodraží.
Foto: Ondřej Běhal

Xenony vždy svítí lépe? Omyl.

Myslíte si, že xenony jsou vždy lepší? Leckteré xenonové (a platí to i pro některé levnější neadaptivní LED světlomety) mohou svítit hůře než slušné halogeny s dobře zkonstruovanou parabolou osazené kvalitní žárovkou, zvláště pokud jde o starší vozy. 

I pokud ale xenony svítí lépe než halogeny, v případě servisu se mohou stát noční můrou. A levné tedy rozhodně nebudou. Nevěříte? Přesvědčíme vás.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma dopravním nehodám na 34. kilometru poblíž Dobříše je uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odklání dopravu na sjezdu číslo 41, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra a údajů na webu dopravní policie.

K nehodám došlo kolem 05:30. Na místě zasahují složky integrovaného dopravního systému. Řidiče policisté odklání z dálnice na sjezdu 41 u Dubence. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy