Xenonové světlomety u ojetin? Pozor na ně, zaděláváte si na drahé problémy

Vladislav Jasan
18. 3. 2019 6:02
Pokud hledáte ojeté auto a v nabídkách inzerce vás lákají starší vozy s xenonovými světlomety, zpozorněte. Vyžadují náročnější údržbu, která se navíc ve srovnání s běžnými žárovkami prodraží.
Foto: Ondřej Běhal

Xenony vždy svítí lépe? Omyl.

Myslíte si, že xenony jsou vždy lepší? Leckteré xenonové (a platí to i pro některé levnější neadaptivní LED světlomety) mohou svítit hůře než slušné halogeny s dobře zkonstruovanou parabolou osazené kvalitní žárovkou, zvláště pokud jde o starší vozy. 

I pokud ale xenony svítí lépe než halogeny, v případě servisu se mohou stát noční můrou. A levné tedy rozhodně nebudou. Nevěříte? Přesvědčíme vás.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Policie navrhla obžalovat radního za podněcování násilí vůči Zemanovi

Policie navrhla obžalovat zastupitele a bývalého radního Jesenice Martina Langa (dříve ODS), který čelí trestnímu stíhání za své facebookové výroky na adresu prezidenta Miloše Zemana a poslanců. Lang na sociální síti mimo jiné napsal, že "Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini".

"Ze strany kriminalistů Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy bylo skončeno vyšetřování případu a státnímu zástupci byl doručen návrh na podání obžaloby," popsal Daněk. O dalším postupu rozhodne Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 7.

Lang je obviněný z podněcování k trestnému činu, za což mu hrozí maximálně dvouleté vězení.  Po zahájení stíhání Lang řekl, že se nenechá zastrašit a že na smyslu svých slov trvá.

Další zprávy