Xenonové světlomety u ojetin? Pozor na ně, zaděláváte si na drahé problémy

Vladislav Jasan
18. 3. 2019 6:02
Pokud hledáte ojeté auto a v nabídkách inzerce vás lákají starší vozy s xenonovými světlomety, zpozorněte. Vyžadují náročnější údržbu, která se navíc ve srovnání s běžnými žárovkami prodraží.
Foto: Ondřej Běhal

Xenony vždy svítí lépe? Omyl.

Myslíte si, že xenony jsou vždy lepší? Leckteré xenonové (a platí to i pro některé levnější neadaptivní LED světlomety) mohou svítit hůře než slušné halogeny s dobře zkonstruovanou parabolou osazené kvalitní žárovkou, zvláště pokud jde o starší vozy. 

I pokud ale xenony svítí lépe než halogeny, v případě servisu se mohou stát noční můrou. A levné tedy rozhodně nebudou. Nevěříte? Přesvědčíme vás.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy