Xenonové světlomety u ojetin? Pozor na ně, zaděláváte si na drahé problémy

Vladislav Jasan
18. 3. 2019 6:02
Pokud hledáte ojeté auto a v nabídkách inzerce vás lákají starší vozy s xenonovými světlomety, zpozorněte. Vyžadují náročnější údržbu, která se navíc ve srovnání s běžnými žárovkami prodraží.
Foto: iStock

Hrozí pokuta

Kompletní xenon i poškozené díly (krokové motory, jednotku) lze koupit z vrakoviště a namontovat, světlo ale nebude přesto fungovat správně a na palubní desce bude svítit hláška závady osvětlení, s níž si neporadí ani většina velmi dobrých neautorizovaných servisů. Funkci regulace výšky (a natáčení) totiž často nemusí jít nastavit bez originální on-line diagnostiky. Výbojky xenonů navíc časem degradují a svítí pak opravdu mizerně, pokud odejdou, nemáte šanci je vyměnit na cestě. Auto svítící jedním světlem je magnetem na policejní hlídky.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy