Foto: Kachna z "Kachny". Jak si šéfkuchař předělal Citroën 2CV na pojízdnou kuchyň

Foto: Kachna z "Kachny". Jak si šéfkuchař předělal Citroën 2CV na pojízdnou kuchyň
Andrew Mellon je britský šéfkuchař, který léta soukromě vařil pro hollywoodské hvězdy. Jednou při vyzvedávání svého vozu ze servisu si povšiml, že na prodej je tento Citroën 2CV neboli Kachna z roku 1987...
...tedy model na samém sklonku výroby (Kachna se vyráběla do roku 1990). Mellon dostal šílený nápad předělat ji na pojízdnou kuchyň.
Přestavba trvala překvapivě krátkou dobu, pouze několik měsíců. Vybavení je z nerezové oceli, a co je zajímavé, do miniauta se toho vešlo neuvěřitelně mnoho.
V Kachně má Mellon k dispozici sporák, gril i troubu, dva dřezy, pracovní linku, bar, tekoucí vodu a také mnoho kuchařského vybavení.
Foto: Profimedia.cz
Dan Poláček Eva Srpová Dan Poláček, Eva Srpová
24. 9. 2019 6:04
Britský šéfkuchař Andrew Mellon léta vařil pro hollywoodské hvězdy, pak si založil kuchařskou akademii. A před nedávnem dostal šílený nápad - pořídil si Citroën 2CV, pro své houpavé jízdní vlastnosti v zatáčkách zvaný "Kachna", a předělal ho na pojízdnou kuchyni. Je až neuvěřitelné, že do Kachny se vejdou dva dřezy, vařič, trouba, gril, bar, malá pracovní linka a mnoho kuchařského vybavení.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy