Foto: Kachna z "Kachny". Jak si šéfkuchař předělal Citroën 2CV na pojízdnou kuchyň

Foto: Kachna z "Kachny". Jak si šéfkuchař předělal Citroën 2CV na pojízdnou kuchyň
Andrew Mellon je britský šéfkuchař, který léta soukromě vařil pro hollywoodské hvězdy. Jednou při vyzvedávání svého vozu ze servisu si povšiml, že na prodej je tento Citroën 2CV neboli Kachna z roku 1987...
...tedy model na samém sklonku výroby (Kachna se vyráběla do roku 1990). Mellon dostal šílený nápad předělat ji na pojízdnou kuchyň.
Přestavba trvala překvapivě krátkou dobu, pouze několik měsíců. Vybavení je z nerezové oceli, a co je zajímavé, do miniauta se toho vešlo neuvěřitelně mnoho.
V Kachně má Mellon k dispozici sporák, gril i troubu, dva dřezy, pracovní linku, bar, tekoucí vodu a také mnoho kuchařského vybavení.
Foto: Profimedia.cz
Dan Poláček Eva Srpová Dan Poláček, Eva Srpová
24. 9. 2019 6:04
Britský šéfkuchař Andrew Mellon léta vařil pro hollywoodské hvězdy, pak si založil kuchařskou akademii. A před nedávnem dostal šílený nápad - pořídil si Citroën 2CV, pro své houpavé jízdní vlastnosti v zatáčkách zvaný "Kachna", a předělal ho na pojízdnou kuchyni. Je až neuvěřitelné, že do Kachny se vejdou dva dřezy, vařič, trouba, gril, bar, malá pracovní linka a mnoho kuchařského vybavení.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy