Opel má lak za 165 tisíc, Ford unikátní zavazadla. Co nabízejí automobilky zhýčkaným zákazníkům?

Jan Matoušek Jan Matoušek
12. 2. 2018 6:48
V minulém týdnu jsme přinesli galerii luxusních automobilů mainstreamových značek, které chtěly konkurovat vozům BMW, Audi, Mercedes, Lexus nebo Volvo. Na toto téma částečně navážeme následující grafikou, v níž přinášíme přehled aktuálně nabízených prémiových verzí jinak normálních automobilů. Zaměřili jsme se na vozy Ford Vignale, Opel Exclusive a Renault Initiale Paris. Většinu z nich totiž automobilky propagují právě jako alternativu k prémiovým modelům a například Ford prodává modely Vignale v oddělených částech svých showroomů.

Ford Fiesta Vignale

Vignale byla v minulém století italská karosárna, která navrhla třeba i Tatru 613. V roce 1974 však zanikla. Rok předtím ji, spolu s další karosárnou Ghia, koupil Ford. Ačkoliv se pod jménem Vignale představilo od té doby několik konceptů, k plnohodnotnému návratu došlo až v roce 2013. Tehdy se Ford rozhodl vytvořit svou prémiovou divizi a o dva roky později představil Mondeo Vignale.

Dnes nejmenším modelem se jménem karosárny je Fiesta, a to ve tří- i pětidveřovém provedení. Ta se pyšní 17palcovými koly s deseti paprsky, výraznou chromovanou maskou chladiče, dalšími chromovanými detaily exteriéru nebo polokoženým čalouněním. To je možné za 29 tisíc korun (v paketu s vyhříváním předních sedadel) upgradovat na celokožené čalounění se specifickým šestiúhelníkovým prošíváním. Dalších 15 800 korun spolkne jeden ze dvou unikátních metalických odstínů, za 13 900 korun jsou k dispozici 18palcová kola. 

Z další výbavy lze jmenovat rádio s osmipalcovou obrazovkou, LED světla, čtení dopravních značek, automatickou klimatizaci, tempomat, zadní parkovací senzory nebo bezklíčkové startování a odemykání. K dispozici je pouze motor 1.0 EcoBoost se 74, 92 nebo 103 kW (nejslabší s automatem, zbytek s manuálem) za akční cenu od 441 990 korun. Druhý pár dveří vychází o 15 tisíc korun dráž.

Pro všechny vozy ve výbavě Vignale je dále společná dostupnost značkových kožených zavazadel a doplňků s logem této verze a speciální koutek v showroomech značky. Tam je pro zájemce o tento typ vozu k dispozici proškolený prodejce, který podle značky dokáže vyhovět individuálním požadavkům zákazníka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy