Chcete bezpečné auto? Podívejte se na premianty i odpadlíky letošních nárazových testů Euro NCAP

Jan Matoušek Jan Matoušek
16. 12. 2017 7:15
Bezpečnost patří mezi hlavní kritéria při výběru automobilu. Často kvůli tomu zvítězí koupě zcela nového vozu před starším ojetým, jehož bezpečnostní standard není tak vysoký. Ani letos v průběhu celého roku tak bruselská organizace Euro NCAP nezahálela a nárazovým testům podrobila řadu nových automobilů. Většina si odnesla nejvyšší, tedy pětihvězdičkové ohodnocení. Jsou však i modely, které vyloženě propadly. V následující grafice najdete pět nejbezpečnějších a pět nejméně bezpečných aut podle letošních testů Euro NCAP. Ne vždy je ale počet hvězdiček úplně vypovídající.

Kompletní přehled všech aut testovaných organizací Euro NCAP najdete zde.

Volvo XC60

Nejbezpečnějším autem roku 2017 se podle Euro NCAP stalo Volvo XC60. Středně velké SUV švédské automobilky si odneslo nejen pět hvězdiček, ale především 98 procent v oblasti ochrany cestujících. Jediné drobné zaváhání zaznamenala XC60 při čelním nárazu plnou šířkou vozu v oblasti hrudníku cestujících vzadu. Ta byla ohodnocena pouze průměrně. Ochrana dětí byla ohodnocena 87 procenty, bezpečnost chodců experti ohodnotili 76 procenty s drobným zaváháním v oblasti kolem čelního skla. Za bezpečnostní asistenty si auto odvezlo 95 procent, když v základu nabízí autonomní nouzové brzdění s detekcí chodců, asistent pro jízdu v pruzích i omezovač rychlosti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

Další zprávy