Zrychlíme přeměnu přejezdů, slibuje Ťok po tragédii

Přenos skončil
Situaci kolem nehody pendolina s kamionem, která se stala ve Studénce, jsme sledovali online.
Zničené pendolino.
Zničené pendolino. | Foto: Ludvík Hradilek

Studénka - Nehoda kamionu s pendolinem Českých drah u Studénky na Novojičínsku si vyžádala dvě oběti a osmnáct zraněných.

Provoz na trati do Ostravy byl zastaven až do 21:25, kdy byla zprovozněna jedna kolej, železničáři počítají s uvolněním ještě jedné koleje v dalších hodinách.

Řidič kamionu zastavil na přejezdu, poté sjely závory. Původně se předpokládalo, že poté z místa utekl, ze záznamu ale nakonec vyplynulo, že popojel pár metrů a poté došlo ke srážce. Vlak odtrhl kabinu, ve které muž zůstal.

Podle Drážní inspekce celková škoda činí bezmála 160 milionů korun.

K nehodě vlaku ve Studénce zřídil integrovaný záchranný systém informační linku 950 739 941.

Přenos skončil
00:29

Milí čtenáři, pro dnešek končíme online reportáž o nehodě pendolina ve Studénce. Další informace přineseme v našem zpravodajství.

22:15

Ve 21:25 byla v místě nehody zprůjezdněna jedna kolej, do půlnoci železničáři uvolní ještě jednu. Další dvě zatím zůstanou neprůjezdné.

19:54

Dva pacienti s nejtěžšími poraněními byli operováni, jsou v umělém spánku. "Proběhlo tam zajištění základních životních funkcí a další výkony," řekl Feltl. Pacientům je podle něj zajištěna nejlepší péče, jsou neustále monitorováni, ale prognóza je "krajně nejistá". Nemocnice je pro případ potřeby připravena poskytnout psychologickou pomoc i příbuzným hospitalizovaných.

19:53

Ředitel nemocnice David Feltl upřesnil, že z pěti hospitalizovaných je jeden se zlomeninou v nemocnici spíše na pozorování. "Čtyři pacienti jsou ve vážném stavu, z toho dva v kritickém. Jsou to ve třech případech takzvaná polytraumata čili mnohoorgánová postižení - zhmoždění mozku, plic, krvácení do dutiny břišní, natržení různých orgánů, takže velmi závažná poranění, včetně amputací končetin," uvedl Felt. Podotkl, že čtvrtý vážně zraněný pacient má komplikovanou zlomeninu, ale v jeho případě jsou lékaři optimističtí.

19:52

Premiér Bohuslav Sobotka dnes v doprovodu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka navštívil po výjezdním zasedání vlády Fakultní nemocnici Ostrava, která se stará o pět pacientů po dnešní srážce Pendolina s kamionem ve Studénce na Novojičínsku. "Jsem velmi rád, že systém zdravotní péče zafungoval velmi dobře, velmi urgentně. Jsem rád, že fakultní nemocnice velmi pružně vyčlenila lůžka pro tyto pacienty. Přijel jsem se ujistit, jestli se jim dostává veškeré dostupné zdravotní péče. Jsem rád, že ta péče a pozornost je tady ve fakultní nemocnici na velmi vysoké úrovni," uvedl Sobotka.

"Stav těch pacientů je samozřejmě vážný, nicméně lékaři a zdravotní personál pro ně udělal všechno, co udělat mohl. Zbývá doufat, že se jejich stav bude zlepšovat," řekl Němeček.

19:44

Během večera nebo noci by měl být vlak odtažen do Bohumína, dodal mluvčí Drážní inspekce.

19:40

Celková škoda byla nově odhadnuta na 157 700 000 Kč, přičemž byla navýšena škoda na vlaku z původních 80 miliónů na 150 miliónů. Ani tato suma však nemusí být konečná, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

19:22

"U toho přejezdu je kamera a je z ní vidět, že ještě před tím kamionem, když blikala červená, projela ještě dvě auta. Není to tedy jednotlivá záležitost, že někdo udělal zkrat nebo chybu. Proto zásadní věc je: Prosím, dodržujete předpisy." řekl v Interview ČT24 ministr dopravy Dan Ťok s tím, že kdyby měl řidič duchapřítomnost, měl dupnout na plyn a projet ty závory.

"Máme dlouhodobě na Správě železniční dopravní cesty program na přeměnu těchto přímých křížení na mimoúrovňové křížení, ale musíme si uvědomit, že takových přejezdů jsou tisíce, možná desetitisíce, investovali jsme v posledních letech něco kolem dvou miliard, ale jde to pomalu. Tato nehoda nás posune v té snaze rychleji dopředu.“ dodal Ťok.

Ťok
Ťok | Foto: DVTV
19:15

Vyšetřování na nádraží, kde na druhém nástupišti stojí havarovaná souprava pendolina, mezitím pokračuje. S vagony se od nehody nehýbalo a zatímco silnice už je průjezdná, trať zůstává uzavřena.

19:10

Policisté a hasiči dokončili odklízení místa nehody. Přejezd, na kterém pendolino smetlo polský kamion, byl právě otevřen. Nyní po trase uzavírek projíždí vozidlo silničářů a sbírá dopravní značení. Že je přejezd frekventovaný, je znát. Chvíli po otevření po něm projíždí asi desítka aut za minutu, hlásí zpravodajka Aktuálně.cz.

18:55

"Ve Studénce to politici zvládli, jediné uklouznutí zaznamenal Milan Chovanec, když v emocích na místě prohlásil, že by řidič kamionu, pravděpodobný viník katastrofy, měl být vzat do vazby. Velmi uspěchaný výrok; o vazbě se rozhoduje na trase státní zástupce-soudce a ministr vnitra do toho nemá co mluvit."  píše ve svém komentáři Jan Lipold.

Více čtěte zde - Neštěstí ve Studénce: Je čas bránit se kamionům, vážně

Foto: Tomáš Kunc
18:48

Celkem se zranilo 18 lidí. Kromě 12 lidí z vlaku se později přihlásilo 6 lidí, kteří necestovali ve vlaku. Jde například o lidi, kteří se pohybovali na nástupištích a zasáhly je kameny či trosky z nákladního auta.

Foto: Ludvík Hradilek
18:41

Řidič nákladního vozu je ještě v péči lékařů. Policisté zveřejnili, že řídil střízlivý, řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

18:31

Pojišťovna Generali zveřejnila linku, kam mohou poškození hlásit škodu.

18:11

Materiální škody po dnešní srážce vlaku s kamionem dosahují téměř 160 milionů korun, z toho 150 milionů korun jsou na vlaku. Výši škod upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

18:08

Příbuzní obětí dostanou od Českých drah zálohu odškodného v minimální výši 21 tisíc eur (téměř 570 tisíc korun). V případě zraněných částka stanovena není, bude ale přiměřená.

17:58

Policisté již znají totožnost dvou zemřelých osob nehody ve Studénce. Jde o 49letého muže z Moravskoslezského kraje a 39letého muže z Karlovarského kraje. Tragickou událost sdělili blízkým policejní krizoví interventi.

Foto: Ludvík Hradilek
17:40

Všichni poškození, kteří utrpěli škody na zdraví a na majetku v souvislosti s tragickou nehodou na železničním přejezdu ve Studénce, je mohou hlásit pojišťovně Generali.

17:18 Ikona vlak

Vlaky na trati mezi Ostravou a Prahou, Brnem nebo Břeclaví mají zpoždění mezi 30 minutami až hodinou a půl. V poškozeném úseku mezi Hranicemi na Moravě a Ostravou nejedou vůbec, cestující si musí přesednout do autobusů.

16:29

Jak vznikají velké tragédie na železnici? Zjistěte to v PŘEHLEDNÉ GRAFICE.

16:15

Hasiči začnou v 19 hodin odtahovat poničené pendolino. Železnice by měla být v provozu po půlnoci.

16:15

"Na záběru je vidět náraz a z kamionu najednou zůstala jen kabina. Návěs i podvozek zmizel,“ popisuje mluvčí SŽDC Ptačinský. Nepotvrdily se původní informace, že muž řed srážkou utekl.

16:13

Přes železniční přejezd přejela před kamionem ještě dvě vozidla, ze záznamu ale není jasné, jestli už v tu chvíli blikala červená výstražná světla. Při příjezdu kamionu už ovšem několik desítek sekund blikají.

Foto: Ludvík Hradilek
16:04

"Velvyslanectví Polské republiky v Praze spolu s velvyslankyní Gražynou Bernatowicz vyjadřují nejhlubší soustrast rodinám obětí dopravní nehody v Studénce s účastí občana Polské republiky. Připojujeme se k zármutku osob postihnutých nehodou, která stala život a zdraví našich drahých českých přátel," uvedla polská ambasáda na svých webových stránkách.

16:03

Podle serveru Novinky.cz byl řidič kamionu v době srážky v kabině. "Na videu je vidět, jak na železniční přejezd vjedou před kamiónem na červenou ještě dvě auta, která ovšem stihnou ujet. Řidič ovšem zůstane na kolejích zaklíněný," řekl serveru zdroj blízký vyšetřování, který záznam viděl. Muž pouze popojel pár metrů, čímž si zřejmě zachránil život.

15:32

Podívejte se na záběry přímo z místa nehody.

Rychlovlak Pendolino se srazil s kamionem ve Studénce

0:36
Rychlovlak Pendolino se srazil u Studénky na Novojičínsku s nákladním autem. Nehoda si vyžádala tři oběti a 17 zraněných. | Video: Reuters
15:00

Na koridorových tratích v Česku jsou desítky železničních přejezdů podobných tomu ve Studénce. Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) se snaží tyto přejezdy nahrazovat nadjezdy či podjezdy, pokud to finance a pozemky dovolí, řekl mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský. Zdůraznil, že na přejezdu ve Studénce bylo nejvyšší technické zabezpečení.

Trosky vlaku na konci nádraží. První vagón je zdemolovaný.
Trosky vlaku na konci nádraží. První vagón je zdemolovaný. | Foto: Kristýna Greplová
14:57

Ještě před hodinou pokrývaly asi stometrový úsek za přejezdem kusy plechu připomínající zmuchlaný alobal. Ted už leží odklizené podél trati. Jeden ze sloupů na pár set metrů vzdáleném nádraží je příčně rozpáraný a zpod bílé omítky se sype cihla.

14:37

Podle Drážní inspekce je škoda 90 milionů, podle ČD 150 milionů, uvedla Česká televize.

14:34

"Na místě pracují týmy kriminalistických techniků, kteří dokumentují místo neštěstí. K dokumentaci je využita i speciální technika, nasazen byl i vrtulník Letecké služby Policie ČR," popisuje Holčáková. K rodinám obětí míří policejní psychologové.

Foto: ČTK
14:31

Policie nehodu kvalifikovala jako obecné ohrožení z nedbalosti. "Pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody od tří do deseti let," dodává mluvčí Holčáková.

14:21

Z místa nehody právě odvezli oranžovou kabinu kamionu zcela oddělenou od návěsu. Technici zkoumají signalizaci. Chvílemi se ozývá charakteristické cinkání.

14:15

Zadní část vlaku stojí zhruba v polovině nástupiště. Je vidět, jak trosky kamionu, které s sebou pendolino táhlo, poničily konstrukci nástupiště. Na perónu se válí prach z poničených cihel. "Vrtulník letěl celkem třikrát. Aspoň že nikdo nestál na nástupišti. Vlak před sebou hrnul kus toho náklaďáku, mohlo to dopadnout ještě mnohem hůř," říká jeden z drážních zaměstnanců. Víc o nehodě mluvit nechce.

Foto: ČTK
13:12 Ikona kolona

Policie dokončila ohledání přejezdu a ten bude brzo zprovozněn pro silniční dopravu, řekl redaktorce jeden ze zaměstnanců Drážní inspekce.

13:11

Pavel S. chodí k cyklostezce, co vede podél trati, venčit svého labradora. "Tu nehodu jsem neviděl, ale ze stezky jsem slyšel napřed velkou ránu a potom hrozné skřípění. Později jsem se šel podívat i na poničené pendolino, je to strašné," popisuje. Pamatuje si i tragickou nehodu před sedmi lety. "Celým městem to tehdy otřáslo. Není možné, že se to děje znovu."

13:07

Polský kamion naložený stavební ocelí jel z Polska do Maďarska. Po nárazu začal hořet. Řidiče už začala vyslýchat policie.

12:54

"Celkově byla škoda na místě nehody odhadnuta na 87 700 000 korun (80 milionů škoda na vlaku, 3,7 milionu škoda na trati, 4 miliony je škoda ostatních účastníků)," píše SŽDC.

12:50

Studénka jako místo s dvěma tragickými nehodami.

12:45

"Při jeho chování nemohu neříct, že lidská hloupost nezná mezí, protože tak jak vidíme tu událost, tak je to jednoznačně lidské selhání tohoto člověka,” řekl ministr Chovanec na adresu řidiče.

Foto: Vojtěch Marek
12:31

Zaorálek k nehodě:

12:31

Lékaři Fakultní nemocnice Ostrava ošetřili devět lidí. Pět jich zůstalo v nemocnici, ostatní byli propuštěni do domácího léčení. Stav dvou pacientů je kritický, u dalších dvou velmi vážný, všichni jsou na jednotkách intenzivní péče. Jedna žena má lehčí zranění, jde o zlomeninu končetiny, a je na standardním oddělení.

12:26

Cestující převezly autobusy.

12:25

"Přední část vlaku je zdemolovaná, i vagon je značně poničený. Zastavil až na konci nádraží, tedy daleko od místa nehody," popisuje přímo z místa nehody reportérka Aktuálně.cz.

12:18

Přejezd u Studénky patří podle Českého rozhlasu k nejnebezpečnějším v regionu. Přidali tam proto další kamery, které tak nyní nehodu zaznamenaly.

Foto: ČTK
12:15

Vláda ruší odpolední program.

12:14

Policie nyní podle mluvčí Gabriely Holčákové zvažuje právní kvalifikaci pro řidiče kamionu. V nejbližší době by se měl uskutečnit výslech. Ani policie zatím neví, proč auto na přejezdu nechal.

12:08

Ministři drželi minutu ticha.

12:06

Cestující dnes po srážce s nákladním autem umírali i v Rusku. Nejméně 11 lidí zemřelo a tři desítky utrpěly zranění při nehodě autobusu v Krasnojarském kraji. V autobuse jelo 43 lidí včetně tří dětí. Mezi mrtvými jsou i dva řidiči nákladního auta.

12:03

České dráhy jsou připraveny na případné vyplácení odškodnění. "I když zjevně nejsme viníkem nehody, jsme samozřejmě připraveni všechny postižené standardně odškodnit. Kam se mohou cestující obrátit se svými nároky, zveřejníme na našem webu. Bude to náš právní odbor," dodal Krtek. Pro cestující také ČD zřídily speciální linku, kde mohou lidé vyhledat psychologickou pomoc.

11:53

Nehody vlaků z posledních let si můžete prohlédnout v následující grafice.

11:52 Ikona vlak

Informace o vlakové dopravě:

11:52

"My se nyní primárně snažíme zajistit dopravu na koridoru, v místě jsme zavedli desítky náhradních autobusů, navezli jsme vodu pro cestující do stanic, do služby jsme mimořádně povolali desítky zaměstnanců, kteří  mají cestující informovat ve stanicích a organizovat přestupy na náhradní autobusy atd. Snažíme se maximálně eliminovat zpoždění dalších vlaků," popsal předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek.

11:49

"Konstrukce pendolina je masivní, prostříhat se do něj bylo obtížné a hasiči museli procházet do vozu přes poškozený předek," popsal šéf hasičů záchranné práce.

Foto: ČTK
11:36

Na místo míří zástupci firmy, které patřil kamion.

11:31

Chovanec navrhuje umístit řidiče kamionu do vazby.

11:21

Upřesnění počtu zraněných: Záchranáři stále evidují dva mrtvé, 5 těžce zraněných a 10 méně závažně zraněných cestujících. Lidé s těžkými zraněními skončili ve fakultní nemocnici, ostatní přijímá novojičínská nemocnice.

11:18

"Ten kamion vjel na přejezd, když blikala červená. Když tam vjel, spadly závory a on zpanikařil. Strojvedoucí měl na reakci 10 sekund, tam nebyl čas nic udělat. Když jsem na tom kamionu viděl ty plechy, tak je obrovské štěstí, že to ten strojvedoucí přežil," popsal Ťok.

Ťok
Ťok | Foto: DVTV
11:16

Ministři na tiskové konferenci přímo na místě nehody vyjádřili upřímnou soustrast, připomněli také nehodu ve Studénce z roku 2008. "Pevně věřím, že Studénka si už svou dávku neštěstí vybrala," dodal hejtman Novák.

11:15 Ikona vlak

Trať bude podle ministra Ťoka uzavřena až do večera, zprovozní se možná až v noci.

11:09

Na jihu Polska se ve středu ráno srazil vlak Pendolino s osobním autem. Na rozdíl od nehody u Studénky si ale srážka v Polsku nevyžádala oběti na životech. Informoval o tom server onet.pl. Řidič automobilu je s poraněním hlavy v nemocnici.

11:08

"Ozvala se obrovská rána a následoval chaos. Ten vlak vůbec nebrzdil," popisuje České televizi celou nehodu jeden z cestujících. "Já jsem seděl v posledním vagoně, ale i tam to bylo slyšet. Pak jsme brzdili asi 300 metrů. Všude byly trosky, kus stěny rozpáranej. Byl tam hroznej zmatek. Průvodčí tam pobíhal, hledal zdravotníky. Do 5 minut tam byl vrtulník a pak jezdily sanitky," dodal.

10:55

Podívejte se na video ze srážky.

VIDEO: Záběry z místa nehody Pendolina s kamionem u Studénky. Aktalizované informace v článku > www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/317938-u-studenky-se-pendolino-srazilo-s-kamionem-dva-mrtvi-dalsi-tezce-zraneni/

Posted by ČT24 on Wednesday, 22 July 2015
10:54

Politici komentují jednání řidiče kamionu.

10:53

Srážka zkomplikovala jednání vlády, celé se posouvá. Navíc proběhne bez premiéra Sobotky, ten jede na místo neštěstí. Podrobnosti si přečtěte ZDE.

10:52

Brzdná dráha vlaku, který jel před srážkou rychlostí 160 kilometrů za hodinu, byla dva kilometry. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského to odpovídá spíš běžnému brzdění než tzv. "rychlobrzdě". Řidič vlaku měl podle něj na reakci zlomky vteřin až vteřiny. Právě délka brzdné dráhy tak bude dalším předmětem šetření.

Foto: ČTK
10:48

Ministři začínají jednat v Ostravě.

10:46

Přejezdy v Česku jsou většinou zabezpečeny tak, že pokud na něm někdo uvízne, má šanci vlak zastavit, například závory zvednout nebo je projet. "Pokud se závora zlomí, automaticky padne červená, což je signál pro strojvedoucího. Zatím ale nevíme, jak to funguje v případě této závory," dodal Drápal.

10:45

"Vše fungovalo tak, jak má. Nedá se říci, kdy auto vjelo na koleje, jestli v době, kdy blikala červená světla, nebo jestli tam ten kamion uvízl," popsal výsledky dosavadního šetření Drápal.

10:42

Policie podle ministra Milana Chovance zadržela řidiče kamionu.

Foto: ČTK
10:41 Ikona kolona

"V úseku Hranice na Moravě - Ostrava-Svinov a zpět je zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava. Ze stanice Hranice na Moravě a Ostrava-Svinov odjíždějí vlaky bez čekání na autobusy náhradní dopravy," uvádějí České dráhy na svých stránkách. Náhradní autobusy v úseku Hranice na Moravě a Žilina vypravila i společnost RegioJet. Ta ale navíc mezinárodní spoje mířící na Slovensko odklonila na Vsetín a Horní Lideč.

10:38

Premiér Sobotka dorazil na místo.

10:38

Ve vlaku cestovalo 170 lidí.

10:31

Záchranáři už ošetřili všechny zraněné, začíná se s odklízením a vyšetřováním. Na to, jak to na místě vypadá, se podívejte ve FOTOGALERII.

10:20

Na Twitteru se objevují první fotografie z místa.

10:16

Trať by alespoň částečně mohla být zprovozněna mezi druhou a třetí hodinou. "Je to ale první informace," upozorňuje mluvčí záchranářů Humpl.

10:11

Vláda k nehodě.

10:09

Jednání vlády se určitě posune minimálně o půl hodiny. Čeká se, než ministři dorazí. Na místo nehody míří premiér a další ministři, ti na začátku jednání nebudou. Na místo odjel i hejtman Miroslav Novák. Na místě už je ministr financí Andrej Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec, kteří jeli jiným vlakem.

Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: ČTK
10:02

Na místo míří členové vlády.

10:00

Trať bude zprovozněna nejdřív odpoledne, možná spíš večer. "Všichni lidé jsou z vlaku venku, vyprošťovací práce skončily, místo je nyní zabezpečené a hlavní slovo mají vyšetřovatelé," dodal Nytra.

9:57

Drážní inspekce zatím nepotvrdila informace SŽDC o tom, že by řidič na kolejích zastavil a odešel. "Jsou stahována data ze záznamového zařízení, abychom zjistili, jestli zařízení fungovalo. Bude se zjišťovat, jestli bylo v provozu a jestli tam třeba kamion neuvízl. Nehodu vyšetřují na místě dva vyšetřovatelé," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Foto: ČTK
9:53

Podle informací ČTK je velmi vážně zraněn strojvedoucí, zřejmě přišel o obě nohy.

9:50

"Stále vyprošťujeme lidi, respektive jednu osobu. Zbytek už by měl být vyproštěný," řekl Zdeněk Nytra, ředitel HZS Moravskoslezského kraje. "Bilance zůstává zatím stejná, tedy asi 20 zraněných. Na místě je 5 stanic asi se 14 vozidly a asi 70 hasiči a v tuto chvíli už pomalu vyprošťovací práce budou končit a práci budou mít zdravotníci," dodal.

9:48

K nehodě vlaku ve Studénce zřídil integrovaný záchranný systém informační linku 950 739 941.

9:48

Po nárazu soupravy ve vysoké rychlosti byl náklaďák vlečen asi 300 metrů, došlo také k menšímu požáru.

9.47

Podle Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) narazila souprava do kamionu převážejícího plechy. Přejezd byl funkční a ve výstraze. Řidič vjel na přejezd na červenou ve chvíli, když šly závory dolů. "Řidič nechal stát nákladní vůz na přejezdu a opustil jej," píše SŽDC.

09:31

Mluvčí záchranářů Lukáš Humpl v České televizi řekl, že ošetřovali celkem třináct lidí. "Můžeme potvrdit dvě oběti na životech, jeden z pacientů byl mrtvý už při našem příjezdu, druhý zemřel v době, kdy jsme o něj pečovali. Dalších jedenáct osob je zraněných. Ve třech případech v přímém ohrožení života, další zranění jsou těžká a pět nebo šest zraněných je ve středně těžkém nebo lehkém stavu," uvedl Humpl.

Foto: ČTK
09:23

Ministr financí Andrej Babiš Aktuálně.cz řekl, že vystoupil v Hranicích a jede na jednání o brownfieldech, kde se setká s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem.

09:14

Premiér Bohuslav Sobotka, ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, ministr dopravy Dan Ťok a ministr vnitra Milan Chovanec zamířili přímo na místo nehody. "Zbytek členů vlády jede do Ostravy, využijí náhradní dopravy z Hranic na Moravě - autobusy, které na nás měly čekat v Ostravě. Zahájení jednání vlády bude mít zpoždění," uvedl mluvčí vlády Martin Ayrer.

Foto: Vojtěch Marek
09:10

Náraz byl zřejmě velmi silný. Dokládá to fakt, že motor z auta byl nalezen až 200 metrů od nehody a vlaku se podařilo zastavit až asi dva kilometry za místem srážky. Několik cestujících museli hasiči a záchranáři z vlaku vyprostit.

09:04

Zraněno je až 20 lidí, pět z nich těžce. Na místě zasahují posádky osmi sanitek i vrtulník, řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Domácí Radek Nohl Tereza Krobová Domácí, Radek Nohl, Tereza Krobová, Barbora Roubalová
Aktualizováno 23. 7. 2015 0:30
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy