reklama
 
 

On-line: Petříček ocenil Albrightovou a další osobnosti za zásluhy v diplomacii

Aktualizováno 12. 3. 2019 20:25
Video: ČTK
reklama
Česká republika si připomíná dvacet let od vstupu do Severoatlantické aliance. Na Pražský hrad dorazili přední ústavní činitelé i zástupci spojeneckých zemí včetně prezidentů Slovenska, Polska a Maďarska. Na stejném místě se konala bezpečnostní konference a na galavečeru v Černínském paláci byly prvně uděleny medaile za zásluhy o diplomacii. Na Hradčanském náměstí se veřejnosti předvedli vojáci i s technikou. Události a akce spojené s oslavami výročí vstupu do NATO sledujeme v online reportáži.

On-line: Petříček ocenil Albrightovou a další osobnosti za zásluhy v diplomacii

reklama
21:00

Z redakce Aktuálně.cz se s Vámi pro dnešek loučíme.

20:15

Mezi oceněné patří i bývalý generální tajemník NATO Javier Solana. Ten medaili převezme z rukou českého velvyslance v Madridu Ivana Jančárka.

20:11
ANO

"Alianci tvoříme, abychom bránili sebe a svoje spojence proti napadení, ať už hrozí odkudkoli," poznamenal premiér Andrej Babiš v Černínském paláci.

20:10
ČSSD

Petříček v Černínském paláci potvrdil, že vstup do NATO zůstává jedním z nejzásadnějších kroků v historii samostatné České republiky. Dále podotkl, že pouze deset let po pádu komunismu se podařilo integrovat střední Evropu do nejdůležitější bezpečnostní aliance.

20:00

Za zásluhy o diplomacii získali ocenění Albrightová, Vondra nebo Schwarzenberg.

19:52
ČSSD

Petříček ocenil také bývalé ministry obrany a představitele české armády. Nechyběl mezi nimi ani exministr Alexandr Vondra.

Petříček předal vyznamenání Petříček předal vyznamenání i Alexandru Vondrovi | Foto: ČTK
19:48
ČSSD

Ministr zahraničí Petříček ocenil Madeleine Albrightovou za její úspěchy v diplomacii.

Petříček předal vyznamenání Petříček předal vyznamenání Madeleine Albrightové | Foto: ČTK
19:25
ČSSD

Ministr zahraniční Tomáš Petříček ocenil u příležitosti výročí vstupu České republiky do NATO například bývalou ministryni zahraničí USA Madeleine Albrightovou nebo někdejšího generálního tajemníka NATO George Robertson.

19:10

Na pražském Klárově mezitím odpoledne proběhla poklidná demonstrace proti NATO pořádaná iniciativou Ne základnám!. Její průběh sledujte v reportáži.

18:42
Twitter

V Černínském paláci začal galavečer ke vstupu ČR do NATO před 20 lety.  Ministr zahraničí Tomáš Petříček předá čtrnácti lidem medaili za zásluhy o diplomacii.

18:29

Na pražském Klárově proti členství ČR v NATO protestovalo několik desítek lidí. Demonstraci organizoval spolek Ne základnám. Někteří požadovali vystoupení Česka z aliance.

18:15
Twitter

K výročí členství ČR v NATO namluvil pražský primátor Zdeněk Hřib zdravici, která dnes v češtině a v angličtině zní v metru čtyřikrát za hodinu. 

16:06
ČSSD

Ministr zahraničí Tomáš Petříček zdůraznil důležitost členství v NATO. 

16:04

Armáda při příležitosti 20. výročí vstupu Česka do NATO představila v úterý na Hradčanském náměstí svou vojenskou techniku. Návštěvníci si tak mohou až do 18 hodin prohlédnout například kolový obrněný transportér Pandur, lehká obrněná vozidla Dingo a Iveco, bojové vozidlo Humvee nebo protiletadlový raketový komplet RBS-70. 

15:52

Nahlédněme s námi do historie misí české armády, které významně zvyšují úroveň našeho vojska.

15:46

"Rusko je problém zvladatelný, Rusko je jako bouřka, ale Čína je změna klimatického prostředí," varoval Šedivý. 

15:42

"Bez USA nemůže NATO existovat," zdůraznil stálý představitel Česka při NATO Jiří Šedivý. 

15:34

"NATO by mělo být jakýmsi garantem hodnot," řekl stálý představitel Česka při NATO Jiří Šedivý. 

15:29

"Potřebujeme více vojáků a více výbavy, abychom se ubránili. Potřebujeme ale taky mentální odolnost," řekl bývalý státní tajemník Ministerstva obrany SR Rastislav Káčer.

"Rusové se vracejí," dodal Káčer s tím, že s jedná o hybridní hrozbu a zdůraznil nebezpečí hybridní války. "A my tomu přihlížíme," dodal. 

15:24
Twitter

"Soudržnost je naše nejefektivnější odstrašení," prohlásil bývalý ředitel amerických sil v Evropě Ben Hodges.

autoři: Domácí, ČTK | 12. 3. 2019 9:40

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama