Žalobce: Policie má k obvinění Julínka málo důkazů

Radek Nohl Radek Nohl
9. 7. 2013 15:35
Nejvyšší státní zastupitelství rozhodlo o stížnosti v případu exministra zdravotnictví
Tomáš Julínek.
Tomáš Julínek. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha, Brno - Protikorupční policie musí získat další důkazy ke stíhání bývalého ministra zdravotnictví Tomáše Julínka.

Na základě jeho stížnosti proti obvinění o tom rozhodlo Nejvyšší státní zastupitelství. Deníku Aktuálně.cz to potvrdila jeho mluvčí Helena Markusová.

Julínka začala policie stíhat před několika týdny pro trestné činy zneužití pravomoci veřejného činitele a porušování povinnosti při správě cizího majetku. Vyšetřovatelé tvrdí, že exministr svým rozhodnutím způsobil státu škodu 792 milionů korun.

Policie musí sehnat další důkazy

Markusová Aktuálně.cz řekla, že žalobce z Nejvyššího státního zastupitelství usnesení zrušil jako nezákonné a protikorupční policii přikázal, aby o věci znovu jednala a rozhodla.

"Musí doplnit další důkazy a správně věc skutkově vyhodnotit. Trestní řízení ale dál běží," doplnila Markusová.

Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej v České televizi řekl, že rozhodnutí Nejvyššího státního zastupitelství jim ještě nebylo doručeno. "Až ho dostaneme, tak se s ním seznámíme a budeme ho respektovat," prohlásil Ibehej.

Julínka policie stíhá kvůli přenesení provozu letecké záchranky na soukromé subjekty. Záchrannou službu provozují od roku 2009 firmy DSA a Alfa Helicopter, které společně vyhrály Julínkův tendr.

Podle policie by státní subjekty byly schopny poskytovat služby výrazně levněji, a státu tak přenesením provozu vznikla škoda 792 milionů korun.

Exministr Tomáš Julínek své obvinění považuje za absurdní. "Potvrdilo se, že policie svá tvrzení nepodložila reálnými důkazy, které v této věci ani obstarat nelze. Mým rozhodnutím, ani rozhodnutím vlády totiž nikdy žádná škoda nevznikla," řekl ČTK Julínek.

Stíhání Tomáše Julínka. Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy