Řidič se třemi promile předal po nehodě volant spolujezdci, i on byl opilý a naboural

ČTK ČTK
29. 7. 2019 12:13
S téměř dvěma a třemi promile alkoholu v krvi se vydala v dodávce v noci na pondělí do ulic Olomouce dvojice mužů. Po cestě se střídali za volantem. Poté, co opilejší řidič narazil do osobního auta, vystřídal jej na jeho místě spolujezdec, který měl v krvi zhruba o promile méně. Ani jemu se však nepodařilo udržet dodávku pod kontrolou a skončil na tramvajovém pásu. Oběma nyní hrozí za ohrožení pod vlivem návykové látky až tříletý trest, sdělila olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Opilí muži nasedli do vozu Opel Combo v neděli kolem 23. hodiny. Díky kamerám i svědeckým výpovědím policisté zjistili, že vozidlo nejprve řídil jednadvacetiletý muž, který narazil v Litovelské ulici do zaparkovaného auta.

"Z místa mělo vozidlo Opel pokračovat couváním až na tramvajový pás, kde si měl řidič přesednout na místo spolujezdce a za volant měl usednout třiadvacetiletý muž," uvedla policejní mluvčí.

Ani druhému řidiči se příliš nedařilo vůz ovládnout, s autem pokračoval po tramvajovém pásu, na kterém nakonec zůstal stát. V ten okamžik již byli na místě strážníci, kteří pohyb podezřelého auta sledovali.

Mladšímu řidiči na místě naměřili 3,2 promile, starší nadýchal téměř 1,7 promile alkoholu. Oběma proto další jízdu zakázali. Při události nebyl nikdo zraněn, vznikla ale škoda za 70 tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy