Jak volila vaše ulice, čtvrť nebo sídliště? Nejdetailnější výsledky druhého kola

Jiří Kropáček Aleš Vojíř Jiří Kropáček, Aleš Vojíř
29. 1. 2023 9:43
Novým prezidentem se stane generál ve výslužbě Petr Pavel. Ve finále prezidentské volby porazil s 58,32 procenta hlasů bývalého premiéra Andreje Babiše. Pro Pavla hlasovalo téměř 3,36 milionu lidí, tedy téměř o milion více než pro Babiše. Aktuálně.cz přináší nejpodrobnější přehled výsledků finále prezidentských voleb až na úroveň jednotlivých okrsků. 
načítám výsledky

Hranice okrsků, data: Český statistický úřad

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Pekarová přiletěla na Tchaj-wan, bude jednat o spolupráci v oblasti polovodičů

Na Tchaj-wan dnes odpoledne přicestovala předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová, která na svém twitterovém účtu sdílela snímek z tchajwanského letiště, na němž se vítá s tamními představiteli. Na návštěvě ostrova, který pevninská Čína pokládá za svou provincii, Pekarovou doprovází rozsáhlá podnikatelská mise. Do Tchaj-peje Pekarová přiletěla z Jižní Koreje, kde kromě jiného jednala o možných dodávkách jihokorejských léků do Česka.

Podle šéfky české Sněmovny jsou při návštěvě v Tchaj-peji důležité jak obchodní kontakty, tak také jednání na politické úrovni. Pekarová v příštích dnech promluví v tamním parlamentu a setká se též s prezidentkou ostrova Cchaj Jing-wen. V plánu má také například projev na Národní tchajwanské univerzitě a navštívit by měla i výstavu fotografií věnovanou československému a českému prezidentovi Václavu Havlovi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy