Voják zraněný při cvičení na Libavé je v umělém spánku, druhého pustí z nemocnice

ČTK ČTK
20. 5. 2016 10:46
Ve středu při nácviku noční střelby ve výcvikovém prostoru Libavá byli zraněni dva vojáci. Jednoho lékaři z Fakultní nemocnice Olomouc v pátek propustí. Druhý zraněný desátník zůstává v péči lékařů. Muž je v umělém spánku, na dýchacím přístroji a jeho stav je i nadále vážný. Incidentem, kdy jeden vůz vystřelil, zřejmě omylem, na druhý vedle jedoucí, se bude zabývat Vojenská policie.
Incident se stal ve středu při nácviku střelby na Libavé. (Ilustrační foto)
Incident se stal ve středu při nácviku střelby na Libavé. (Ilustrační foto) | Foto: Ludvík Hradilek

Olomouc - Lékaři v pátek propustí z nemocnice jednoho ze dvou vojáků, které ve středu během cvičení zranila ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá střelba z bojového vozidla pěchoty. "Stav druhého vojáka je stále vážný," upřesnil mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant.

"Jednoho ze zraněných mužů budeme dnes během dopoledne propouštět do domácí péče. Druhý zraněný zůstává v péči našich lékařů. Je stále v umělém spánku, na dýchacím přístroji a jeho stav je i nadále vážný," uvedl Havrlant, podle kterého muž má vážná poranění břicha, hrudníku a končetin.

Prezident a vrchní velitel armády Miloš Zeman ve čtvrtek při návštěvě Města Libavá novinářům řekl, že výstřel z bojového vozidla, které při cvičení zřejmě omylem vypálilo na druhý stroj jedoucí v jeho blízkosti, zranil tři vojáky. Armáda trvá na dvou zraněných desátnících ze 71. mechanizovaného praporu Hranice.

"K incidentu došlo při nočních střelbách s tím, že jeden vůz vystřelil, zřejmě omylem, na druhý vedle jedoucí vůz. Takže to byla střelba z blízké vzdálenosti, a proto měla také ty následky, které měla," uvedl Zeman. Vojenská policie se podle něj snaží zjistit viníka. "Protože ty vozy mají několikačlennou posádku a zatím se neví, kdo to byl," dodal Zeman.

 

Právě se děje

Další zprávy