Vitásková přijde na debatu proti islamizaci v Jihlavě. Spojili jsme dvě akce kvůli účasti, tvrdí ERÚ

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
14. 6. 2016 13:02
Před týdnem lákal Úsvit a Blok proti islamizaci na debatu v Ostravě o islamizaci. A jako speciální host měla být předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, která však nakonec nedorazila a tvrdila, že účast ani nepotvrdila. Večer se ale uskuteční další debata nazvaná Brusel je nám na nic, chceme ochranu hranic! tentokrát ale v Jihlavě, kam Vitásková už dorazí a pronese úvodní slovo o energetice.
Alena Vitásková šéfka Energetického regulačního úřadu.
Alena Vitásková šéfka Energetického regulačního úřadu. | Foto: ČTK

Praha - Už minulý týden na svých stránkách lákal Úsvit – Národní Koalice a Blok proti islamizaci na debatu o migraci v Ostravě. A jejich hlavním tahákem měla být předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková, která však nakonec údajně nedorazila a tvrdila, že účast ani nepotvrdila. "Neslíbila jsem jim účast, nevím, proč mě na pozvánkách uvádějí," řekla před týdnem Aktuálně.cz Alena Vitásková.

V úterý večer se ale uskuteční další debata nazvaná Brusel je nám na nic, chceme ochranu hranic! tentokrát v Jihlavě, kam Vitásková už dorazí a v rámci akce pronese úvodní slovo. Tak trochu překvapivě bude ale věnované energetice.

ERÚ tvrdí, že nejde o to, že by jejich zástupci šli debatovat o islamizaci. S Úsvitem - Národní koalicí a Blokem se spojili v programu jednoho večera údajně proto, že na jejich akcích, kdy jeho zástupci jezdili po republice a vysvětlovali občanům novinky o změnách cen elektřiny, byla velmi malá účast. Na prvním setkání v Plzni bylo dokonce několikanásobně víc novinářů než lidí, kteří měli o setkání se zástupci ERÚ zájem.

"Přijali jsme jejich pozvání v podstatě proto, aby byla větší účast," připustil mluvčí ERÚ Vladimír Černý, podle kterého se první hodinu programu má mluvit výlučně o energetice.

Minulý týden přitom ještě bylo setkání se zástupci regulačního úřadu plánované na jiném místě v hlavním městě Vysočiny. "Ta 16. hodina byla naše událost a my jsme to s nimi spojili, aby účast byla na jednom místě a netříštilo se to," vysvětluje Černý, podle kterého bude mít Alena Vitásková úvodní slovo a první polovinu z dvouhodinového programu se bude mluvit pouze o energetice.

Foto: Aktuálně.cz

Úsvit nicméně na svých stránkách slibuje, že lidé uslyší pravdu o nelegální imigraci v ČR, radikálním islámu u nás i na Blízkém východě a především o tom, co dělat, když naše vláda nekoná. A na stránkách Bloku proti islamizaci je i fotka Aleny Vitáskové, u které je napsané: "Stop imigraci! Debata v Jihlavě speciální host Alena Vitásková."

"Na debatu s Vámi se těší předseda Úsvitu a válečný veterán Miroslav Lidinský, poslanec Martin Lank a předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková," píše se na stránkách.

Mluvčí ERÚ ale předpokládá, že k imigraci se nikdo z úřadu vyjadřovat nebude – mluvit chtějí pouze o energetice. "V sedm hodin odejdeme, a kdo tam bude chtít zůstat, tak tam zůstane a bude se pokračovat s dalším tématem," vysvětluje Černý.

 

Právě se děje

Další zprávy