reklama
 
 

Janoušek může být až další rok na svobodě. Komise mu navrhla přerušení trestu kvůli zdraví

Aktualizováno 16. 5. 2016 16:56
Až rok by mohl lobbista Roman Janoušek strávit na svobodě. Vězeňská služba mu podle České televize navrhuje přerušit trest ze zdravotních důvodů. Návrh odeslala soudu. "Komise vězeňské služby vypracovala zprávu a odeslala ji soudu," řekla Aktuálně.cz mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová. Podnikatel dostal trest 4,5 roku vězení za to, že opilý srazil autem ženu a vážně ji při tom zranil. Letos v únoru se podle informací z médií podrobil operaci hlavy. Před týdnem mu vypršela dvouměsíční propustka, o jejíž prodloužení Janoušek požádal. Trest mu nejprve přerušil ředitel věznice, poté krajský soud. Na začátku května Janoušek požádal o prodloužení propustky.

Praha - Vězeňská služba žádá soud o přerušení trestu podnikatele Romana Janouška ze zdravotních důvodů. "Komise vězeňské služby vypracovala zprávu a odeslala ji soudu," řekla Aktuálně.cz mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová. Česká televize uvedla, že by Janouškovi mohl být přerušen trest na jeden rok.

Podnikatel dostal trest 4,5 roku vězení za to, že opilý srazil autem ženu a vážně ji při tom zranil. Letos v únoru se podrobil operaci hlavy. Před týdnem mu vypršela dvouměsíční propustka, o jejíž prodloužení Janoušek požádal.

Trest mu nejprve přerušil ředitel věznice, poté krajský soud. Na začátku května Janoušek požádal o prodloužení propustky, spolu se žádostí dodal aktuální lékařské zprávy, na jejichž základě měla komise sdělit soudu, zda je Vězeňská služba schopna poskytovat adekvátní péči.

Podle Kučerové dnes komise rozhodla, výsledek dostane soud. "Nemám informaci, že by na soud dnes dorazilo vyjádření lékařské komise ohledně prodloužení přerušení trestu pana Janouška. Ze zákona pak nejsou žádné lhůty, do kdy musí soud o tomto rozhodnout," řekla mluvčí brněnského krajského soudu Simona Tesařová.

Janoušek srazil v roce 2012 v Praze řidičku, která s ním chtěla řešit předchozí kolizi, a z místa ujel. Pražský městský soud mu původně uložil tříleté vězení, odvolací vrchní soud trest zpřísnil na 4,5 roku.

Verdikt loni potvrdil Nejvyšší soud. Janoušek podal ústavní stížnost, o které zatím není rozhodnuto.

autoři: Radek Nohl, ČTK | 16. 5. 2016 14:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama