Ve Vizovicích srazil vlak fanynku, přišla o nohu

ČTK ČTK
10. 7. 2009 11:20
Vizovice (Zlínsko) - Čtyřiatřicetiletá žena ze Vsetínska, kterou ve čtvrtek večer ve Vizovicích na Zlínsku srazil na nechráněném železničním přejezdu vlak, je mimo přímé ohrožení života.
Foto: ČD

Lékaři Fakultní nemocnice Olomouc jí museli amputovat nohu, druhou se jim podařilo zachránit. ČTK to dnes řekl mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Žena byla návštěvnicí metalovo-rockového festivalu Masters of Rock. Festival se koná v areálu v těsné blízkosti železnice a vlakového nádraží.

Hudební fanynka také utrpěla poranění v oblasti pánve a hrudníku. Je na přístrojích na klinice anesteziologie a resuscitace Fakultní nemocnice Olomouc. Čeká ji ještě další operace, doplnil Havrlant.

Neukáznění fanoušci

Neštěstí se stalo před hlavním vstupem do areálu vizovické likérky.

"Podle svědků měla žena v ruce mobilní telefon. Přestože vlak projížděl jen krokem, strojvůdce nemohl srážce zabránit," sdělila dnes ČTK mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Zásah značně komplikovali neukáznění fanoušci. Podle Bartíkové policistům v podstatě neumožnili průjezd, mačkali se na auto a houpali jím.


 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy