reklama
 
 

V táboře ve Vyšních Lhotách je už 52 uprchlíků

8. 8. 2015 16:50
Plná kapacita, která činí 220 lůžek, může být naplněna během dvou týdnů.

Vyšní Lhoty - Do detenčního zařízení ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku, které začalo fungovat v pátek, dorazilo zatím 52 migrantů.

"Jde výhradně o muže. Od jejich příjezdů nenastaly žádné problémy, všechno funguje tak, jak má," řekl dnes vedoucí zařízení Emil Pochylý. Uprchlíci jsou do Vyšních Lhot převáženi ze zařízení v Zastávce a Bělé pod Bezdězem.

Ředitel Správy uprchlických zařízení Miroslav Koudelný už ve čtvrtek řekl, že do konce týdne by mělo být ve Vyšních Lhotách umístěno až 70 migrantů. Zařízení má kapacitu 220 lůžek, kdy bude kapacita naplněna se ještě neví, může to být za dva týdny.

Do tábora by měli být umístěni muži především ze Sýrie, Afghánistánu, Iráku či Pákistánu. Cizinci tam podle Koudelného budou čekat buď na správní vyhoštění, předání v rámci dublinského nařízení, nebo předání do jiné země v rámci readmise.

Zařízení už sice funguje, ale v plném provozu bude až od 1. září. Do té doby je ještě potřeba některé věci dodělat, například čtyřmetrový plot kolem vycházkového prostoru zakončený žiletkovým drátem. Také kuchyně zatím nefunguje a jídlo se do tábora dováží.

Řada místních obyvatel vyjadřovala obavy o svou bezpečnost. Koudelný řekl, že zařízení bude dostatečně zabezpečené, tak aby z něj migranti nemohli utéci. Služby v okolí tábora posílila policie, policisté tam hlídkují ve dne i v noci.

Areál ve Vyšních Lhotách má rozlohu 75 tisíc metrů čtverečních a jako zařízení pro uprchlíky už fungoval. Pro ubytování migrantů se přestal využívat v prosinci 2009. Kapacitu měl 580 lůžek.

autor: ČTK | 8. 8. 2015 16:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama