Foto: Tady budou uvězněni cizinci před deportací z republiky

Foto: Tady budou uvězněni cizinci před deportací z republiky
Hlavní brána do uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku. Respektive detenčního zařízení, v němž zadržení cizinci čekají na rozhodnutí o svém dalším osudu.
Vstup do něho je obvykle veřejnosti zapovězený, ministerstvo se však ve čtvrtek rozhodlo udělat výjimku a těsně před jeho pátečním spuštěním areál mimořádně otevřelo místním i novinářům.
Zařízení se mělo otevřít původně až na podzim, ale vláda se rozhodla kvůli rostoucímu počtu zadržených cizinců tábor zprovoznit už nyní.
Ne vše je proto úplně hotové. Dělníci například dodělávají plot s ostnatým drátem na vrchu okolo první budovy, v níž bude během tohoto víkendu umístěno prvních přibližně 70 osob.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 8. 8. 2015 15:45
Ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku se otevírá nové detenční zařízení pro cizince, kteří byli zadrženi na území republiky.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 8 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy