reklama
 
 

Tuhý vyčkává s trestem pro opilého šéfa ústecké policie

25. 6. 2014 19:48
Tomáše Landsfelda přistihli policisté pod vlivem alkoholu. Policejní prezident kvůli jeho případu zřídil speciální komisi.

Článek vyšel v sesterském deníku Insider, který jej Aktuálně.cz poskytl v plném znění.

Praha - Vyšetřování případu šéfa ústecké krajské policie Tomáše Landsfelda, kterého dopravní policisté přistihli na jižní Moravě pod vlivem alkoholu, se zadrhlo. 

Policejní prezident Tomáš Tuhý totiž podle informací deníku Insider zatím nepotrestal hříšníka sám, jak původně tvrdil. Místo toho si sestavil komisi, od níž si prý nechá poradit. Komisaři napřed kauzu prošetří a pak Tuhému doporučí vhodné řešení. Je přitom pravděpodobné, že policejní prezident bude jejich názor respektovat. 

V komisi zasednou právníci, zástupci personálního oddělení či odboru vnitřní kontroly prezidia. Svůj verdikt by odborníci měli Tuhému oznámit v ideální variantě během několika dní, spíše však týdnů.

Incident šéfa ústecké policie

Tomáše Landsfelda přistihla dopravní hlídka na silnici u Velkých Bílovic pod vlivem alkoholu na začátku června. Šéf ústeckých policistů nezapíral a přiznal, že skutečně alkohol nadýchal. Tvrdil ale zároveň, že před jízdou nepil. Incident vysvětloval zbytkovým alkoholem z předchozího večera. 

Policejní důstojník se podrobil měření opakovaně, žádná hodnota přitom nepřekročila 0,6 promile alkoholu v dechu. Nechal si také odebrat krev, výsledky testů ale policie zatím nesdělila. "Dílčí výsledky zveřejňovat nebudeme," řekla Insideru mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková. 

Právě to, kolik alkoholu kolovalo v krvi, bude pro další šetření komise důležité. "Komise prostuduje nejen spis, ale ověří také veškeré okolnosti dopravního pochybení pana krajského ředitele," uvedla Macalíková.

Za přestupek řidičům hrozí zákaz řízení na šest měsíců až rok a pokuta 2 500 až 20 tisíc korun. V případě policistů ale o trestu nerozhoduje přestupková komise ani dopravní hlídka. Danou záležitost vždy řeší nadřízený přistiženého policisty.

Co si myslíte o případu šéfa ústecké policie? Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde, na Twitteru mě najdete zde.

autor: Radek Nohl | 25. 6. 2014 19:48

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama