Topolánkovi bude v kampani radit muž, který dostal piráty do sněmovny. Poučil se z chyb, věří Horák

Marek Pokorný Marek Pokorný
10. 11. 2017 11:33
Jakub Horák samotnou kampaň prý řídit nebude, v Topolánkově týmu bude mít pozici strategického konzultanta. Bývalý premiér stál i o dalšího experta Martina Jaroše, ten to ale odmítl. "Přestal bych věřit sám sobě," řekl.
Foto: DVTV

Praha - Mirek Topolánek do svého týmu, který ho má dostat na Hrad, najal marketingového experta a producenta Jakuba Horáka. Je to v krátké době druhá zakázka na volební kampaň, kterou Horák dělá - ve sněmovních volbách dopomohl k třetímu místu a zisku 22 poslaneckých křesel pirátům.

"Dovolte mi oznámit, že jsem přijal nabídku od Mirka Topolánka a jsem nyní v jeho volebním týmu. Situace v zemi potřebuje změnu a on má na to sílu. Velmi se na tu jízdu těším," uvedl Horák ve čtvrtek večer na Facebooku.

Topolánek oslovil více marketingových expertů, například i Martina Jaroše. Ten to ale nakonec odmítl. "Musím držet určitou linii, jinak bych přestal věřit sám sobě," uvedl Jaroš, který nyní žije v Kataru a pracuje pro tamního telefonního operátora.

Musíme se postavit tandemu Zeman-Babiš

Jak Jaroš přiznal na sociální síti, chvíli o nabídce uvažoval, ale nakonec odmítl. "Lidé jako pan Topolánek byli důvodem, proč jsem se začal o politiku zajímat - protože tyhle kmotrovské věci nenávidím. A nemůžu tedy stát v řadě s jejich čelným představitelem. I když on je teď bude nonšalantně přecházet a bagatelizovat," uvedl Jaroš, který se proslavil například kampaněmi pro Vodafone s Petrem Čtvrtníčkem či T-Mobile s Chuckem Norrisem.

"Pan Topolánek by pro mě byl určitě lepším prezidentem než pan Zeman. Nicméně je tu nějaká minulost a kvůli ní jsem z etických důvodů do tohoto týmu nemohl," dodal Jaroš, který naráží na klientelismus kolem Topolánka v době, kdy byl předsedou ODS a premiérem.

S tím měl problém i Horák. "Tehdy mi to vadilo, teď řeším situaci, která je v zemi dnes. Věřím, že se z chyb poučil a nebude je opakovat. Je to pro mě čitelný kandidát - v dobrém i v tom horším," vysvětluje Horák své angažmá.

I on zmiňuje potřebu vymezit se proti současnému prezidentovi. "Vytváří se zde nebezpečný mocenský blok Zeman-Babiš a Topolánek je podle mě prezidentský kandidát, který má sílu to změnit. Bere politiku jako boj dobra se zlem a já si myslím, že stojí v dnešní situaci na té správné straně," uvedl Horák pro Aktuálně.cz.

Všichni se už smířili se Zemanem

Samotnou kampaň prý řídit nebude, v Topolánkově týmu bude mít pozici strategického konzultanta. Práce je to na dva měsíce - první kolo prezidentských voleb je v polovině ledna.

"Dá se to samozřejmě zvládnout, na vysvětlení svého programu a své představy o řešení situace v zemi má dostatek času," reagoval na otázku, jestli už má představu, s čím do kampaně půjdou.

Horák se tak zařadí vedle Edvarda Kožušníka, Dany Makrlíkové, Daniela Veřmiřovského a Gabriely Kloudové. Právě poslední zmíněná Topolánkova spolupracovnice jej oslovila.  

"Volala mi jeho pravá ruka Gábina někdy koncem týdne, kdo další v kampani pracuje, nevím, zatím pracuji na analýze značky," říká s tím, že Topolánek vzbuzuje emoce a tím je mezi prezidentskými kandidáty výjimečný. "Poté, co se všichni smířili s tím, že Zeman vyhraje volby, je to velmi osvěžující," podotkl Horák.

Když ekonomika roste, lidé si říkají, že to zařídil Babiš, když se nedaří, tak si říkají, že to zase spraví Babiš, říká marketingový expert Horák. | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 1 hodinou

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump možná omilostní svého exporadce Michaela Flynna

Prezident USA Donald Trump se chystá omilostnit svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Napsal to server Axios s odvoláním na dva nejmenované zdroje seznámené se situací. Flynnovo jméno má podle nich figurovat na seznamu milostí, jež Trump hodlá udělit do 20. ledna, kdy jej ve funkci podle projekcí médií nahradí demokrat Joe Biden.

Udělení milosti Flynnovi by bylo vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry, která má kořeny v počátcích Trumpovy administrativy a souvisí s vyšetřováním údajné spolupráce republikánovy kampaně s Ruskem před volbami z roku 2016.

Zdroj: ČTK
Další zprávy