Muže, který ve vinohradské nemocnici zastřelil pacienta, poslal soud do vazby

ČTK ČTK
10. 3. 2019 18:59
Soud poslal do vazby čtyřiasedmdesátiletého muže, který v noci na sobotu ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady postřelil dva pacienty, z toho jednoho smrtelně. Na twitteru to oznámila policie. Útočník byl také pacientem nemocnice a střílel z legálně držené zbraně. Obviněn je z vraždy.
Vinohradská nemocnice
Vinohradská nemocnice | Foto: ČTK

Čtyřiasedmdesátiletý pacient postřelil na hematologické klinice vinohradské nemocnice v pátek po 23 hodině další dva pacienty, kteří s ním leželi na pokoji. Dva pacienty, kteří mu vadili, střelil muž do hlavy. Jeden pětašedesátiletý muž později zemřel.

Pacient, který vyvázl z lehčím zraněním, měl při incidentu štěstí, neboť útočník střílel pod takovým úhlem, že se střela odrazila od lebky.

Po střelbě útočníka podle policejního mluvčího Jana Daňka odzbrojily zdravotní sestry. Střelec po zadržení odmítl vypovídat.

Další střelec čeká, zda skončí ve vazbě

Na to, zda skončí ve vazbě, čeká i další střelec z Prahy. Ten v pátek pozdě večer zranil tři lidi střelbou z brokovnice před restaurací ve Vršovicích. Zranění naštěstí nebyla vážná. Střelec měl u sebe měl kromě brokovnice i pistoli. Obě zbraně vlastnil legálně.

Opilý osmačtyřicetiletý muž začal v noci na sobotu podle mluvčího policie Jana Daňka po předchozí hádce střílet z legálně držené zbraně. Policie jej obvinila z pokusu o těžké ublížení na zdraví a hrozí mu až deset let vězení.

 

Právě se děje

Další zprávy