Muže, který ve vinohradské nemocnici zastřelil pacienta, poslal soud do vazby

ČTK ČTK
10. 3. 2019 18:59
Soud poslal do vazby čtyřiasedmdesátiletého muže, který v noci na sobotu ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady postřelil dva pacienty, z toho jednoho smrtelně. Na twitteru to oznámila policie. Útočník byl také pacientem nemocnice a střílel z legálně držené zbraně. Obviněn je z vraždy.
Vinohradská nemocnice
Vinohradská nemocnice | Foto: ČTK

Čtyřiasedmdesátiletý pacient postřelil na hematologické klinice vinohradské nemocnice v pátek po 23 hodině další dva pacienty, kteří s ním leželi na pokoji. Dva pacienty, kteří mu vadili, střelil muž do hlavy. Jeden pětašedesátiletý muž později zemřel.

Pacient, který vyvázl z lehčím zraněním, měl při incidentu štěstí, neboť útočník střílel pod takovým úhlem, že se střela odrazila od lebky.

Po střelbě útočníka podle policejního mluvčího Jana Daňka odzbrojily zdravotní sestry. Střelec po zadržení odmítl vypovídat.

Další střelec čeká, zda skončí ve vazbě

Na to, zda skončí ve vazbě, čeká i další střelec z Prahy. Ten v pátek pozdě večer zranil tři lidi střelbou z brokovnice před restaurací ve Vršovicích. Zranění naštěstí nebyla vážná. Střelec měl u sebe měl kromě brokovnice i pistoli. Obě zbraně vlastnil legálně.

Opilý osmačtyřicetiletý muž začal v noci na sobotu podle mluvčího policie Jana Daňka po předchozí hádce střílet z legálně držené zbraně. Policie jej obvinila z pokusu o těžké ublížení na zdraví a hrozí mu až deset let vězení.

 

Právě se děje

před 46 minutami

O víkendu bude vystaven Kupkův rekordní obraz

Ve výstavní síni areálu zámku v Opočně je tento víkend možné prohlédnout si obraz Františka Kupky nazvaný Plochy příčné II. V květnu byl vydražen za 78 milionů korun, čímž přepsal rekordy českých aukcí. Královéhradecký kraj dvoudenní výstavu připravil ve spolupráci s opočenskou radnicí ke 148. výročí narození Františka Kupky a ke 100. narozeninám mecenášky umění Medy Mládkové. Plochy příčné II jsou jedním z nejdůležitějších Kupkových děl a ukázkou progresivního výtvarného jazyka, kterým autor předstihl vývoj světového malířství. Dílo namaloval ve Francii, v roce 1946 ho věnoval pražskému příteli za pomoc s retrospektivou v Mánesu. V roce 1968 bylo plátno součástí velké Kupkovy výstavy ve Valdštejnské jízdárně, pak se ale vytratilo z povědomí veřejnosti. Až do letošní aukce jej vlastnila rodina původního majitele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy