Soud přerušil Janouškovi na dva měsíce trest kvůli zdravotním problémům

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 9. 3. 2016 18:39
Krajský soud v Brně na dva měsíce přerušil ze zdravotních důvodů trest Romanu Janouškovi. Podnikatel si odsluhuje 4,5 roku vězení za to, že opilý srazil autem a vážně zranil ženu. Janoušek se dlouhodobě potýká se zdravotními problémy. O přerušení trestu kvůli zdraví žádal třikrát neúspěšně u soudu, naposledy zhruba v polovině února. Brněnský krajský soud tehdy žádost zamítl po zhodnocení Janouškovy zdravotní dokumentace a na základě vyjádření vězeňských lékařů k závěru, že mu jsou schopni poskytnout péči, kterou potřebuje.
Roman Janoušek
Roman Janoušek | Foto: Vojtěch Marek

Brno - Odsouzený podnikatel Roman Janoušek nebude dva měsíce ve vězení. Trest mu kvůli zdravotním důvodům přerušil Krajský soud v Brně, uvedla Česká televize.

Janoušek, který si odpykává 4,5 roku za mřížemi za to, že v opilosti vážně zranil ženu, před několika dny postoupil další operaci a po ní se zřejmě jeho stav nezlepšil natolik, aby se zpět do brněnské věznice vrátil.

"Nemám svolení klienta, nemohu se k tomu vyjadřovat," řekl advokát Vít Široký, který Janouška zastupuje. Mluvčí brněnského soudu Simona Tesařová konkrétním důvody, proč byl trest Janouškovi přerušen, zatím nekomentovala.

Zdravotní problémy má ale pražský podnikatel dlouhodobě. Široký už loni na podzim Aktuálně.cz řekl, že Janouška čeká nová operace. Jeden zákrok již podstoupil v roce 2013. To lékaři v pražské Ústřední vojenské nemocnici zjistili, že měl hematom v hlavě, údajně způsobený při nehodě na lodi v Chorvatsku.

Jeho případ ještě v současné době řeší Ústavní soud. Na něj se Janoušek obrátil poté, co Nejvyšší soud odmítl jeho dovolání. Za těžké ublížení na zdraví hrozilo Janouškovi až deset let vězení.

Soudy ale přihlédly mimo jiné k tomu, že zatím nemá záznam v trestním rejstříku a že projevil snahu napravit následky činu. Ženě vyplatil odškodné 900 000 korun. I proto jej poslaly do mírnějšího typu věznice s dozorem.

Vězeňská lékařská péče se od dob Wonky nezměnila. Operaci, kterou potřebuje pan Janoušek, není schopná provést, tvrdí ředitel vrchlabské nemocnice, exsenátor Vladimír Dryml. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy