Roman Janoušek se na svobodu nedostane, soudce zamítl jeho žádost

Radek Nohl Radek Nohl
22. 2. 2016 8:15
Za nehodu odsouzený podnikatel Roman Janoušek se znovu na svobodu nedostane. Krajský soud v Brně zamítl jeho další žádost. Žádal o to, aby mu soud kvůli jeho zdravotnímu stavu trest přerušil. Janoušek byl za dopravní nehodu odsouzen k 4,5 roku vězení za to, že při nehodě vážně zranil vietnamskou ženu,
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: Vojtěch Marek

Brno - Za nehodu odsouzený podnikatel Roman Janoušek se na svobodu zatím nedostane. Krajský soud v Brně zamítl jeho další žádost. Žádal o to, aby mu soud kvůli jeho zdravotnímu stavu trest přerušil.

Janoušek byl za sražení vietnamské ženy odsouzen k 4,5 roku vězení, na svobodu ho ale soudce Aleš Novotný nepustil.

"Krajský soud zamítl žádost Romana Janouška o přerušení výkonu trestu. Důvodem byla skutečnost, že veškerou zdravotní péči je schopna odsouzenému zajistit Vězeňská služba ČR," potvrdila Aktuálně.cz mluvčí brněnského krajského soudu Simona Tesařová.

Zdravotní problémy má Janoušek, který si odpykává trest za to, že opilý srazil autem a vážně zranil vietnamskou ženu, dlouhodobě.

Advokát Vít Široký loni na podzim řekl, že Janouška čeká nová operace. Jeden zákrok již podstoupil v roce 2013. To lékaři v pražské Ústřední vojenské nemocnici zjistili, že měl hematom v hlavě, údajně způsobený při nehodě na lodi v Chorvatsku.

Jeho případ ještě v současné době řeší Ústavní soud. Na něj se Janoušek obrátil poté, co Nejvyšší soud odmítl jeho dovolání. Za těžké ublížení na zdraví hrozilo Janouškovi až deset let vězení. Soudy ale přihlédly mimo jiné k tomu, že zatím nemá záznam v trestním rejstříku a že projevil snahu napravit následky činu. Ženě vyplatil odškodné 900 000 korun. I proto jej poslaly do mírnějšího typu věznice s dozorem.

Vězeňská lékařská péče se od dob Wonky nezměnila. Operaci, kterou potřebuje pan Janoušek, není schopná provést, tvrdí ředitel vrchlabské nemocnice, exsenátor Vladimír Dryml. | Video: DVTV
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy