Roman Janoušek se na svobodu nedostane, soudce zamítl jeho žádost

Radek Nohl Radek Nohl
22. 2. 2016 8:15
Za nehodu odsouzený podnikatel Roman Janoušek se znovu na svobodu nedostane. Krajský soud v Brně zamítl jeho další žádost. Žádal o to, aby mu soud kvůli jeho zdravotnímu stavu trest přerušil. Janoušek byl za dopravní nehodu odsouzen k 4,5 roku vězení za to, že při nehodě vážně zranil vietnamskou ženu,
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: Vojtěch Marek

Brno - Za nehodu odsouzený podnikatel Roman Janoušek se na svobodu zatím nedostane. Krajský soud v Brně zamítl jeho další žádost. Žádal o to, aby mu soud kvůli jeho zdravotnímu stavu trest přerušil.

Janoušek byl za sražení vietnamské ženy odsouzen k 4,5 roku vězení, na svobodu ho ale soudce Aleš Novotný nepustil.

"Krajský soud zamítl žádost Romana Janouška o přerušení výkonu trestu. Důvodem byla skutečnost, že veškerou zdravotní péči je schopna odsouzenému zajistit Vězeňská služba ČR," potvrdila Aktuálně.cz mluvčí brněnského krajského soudu Simona Tesařová.

Zdravotní problémy má Janoušek, který si odpykává trest za to, že opilý srazil autem a vážně zranil vietnamskou ženu, dlouhodobě.

Advokát Vít Široký loni na podzim řekl, že Janouška čeká nová operace. Jeden zákrok již podstoupil v roce 2013. To lékaři v pražské Ústřední vojenské nemocnici zjistili, že měl hematom v hlavě, údajně způsobený při nehodě na lodi v Chorvatsku.

Jeho případ ještě v současné době řeší Ústavní soud. Na něj se Janoušek obrátil poté, co Nejvyšší soud odmítl jeho dovolání. Za těžké ublížení na zdraví hrozilo Janouškovi až deset let vězení. Soudy ale přihlédly mimo jiné k tomu, že zatím nemá záznam v trestním rejstříku a že projevil snahu napravit následky činu. Ženě vyplatil odškodné 900 000 korun. I proto jej poslaly do mírnějšího typu věznice s dozorem.

Vězeňská lékařská péče se od dob Wonky nezměnila. Operaci, kterou potřebuje pan Janoušek, není schopná provést, tvrdí ředitel vrchlabské nemocnice, exsenátor Vladimír Dryml. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy