Šéf Úsvitu Černoch chce do čela hnutí veterána Lidinského

ČTK ČTK
21. 7. 2015 12:41
Podle současného předsedy hnutí Úsvit Marka Černocha je Miroslav Lidinský člověk, který dlouhé roky sloužil v bezpečnostních složkách a má odborné znalosti ohledně nelegální migrace a terorismu.
Marek Černoch
Marek Černoch | Foto: DVTV

Praha - Předseda hnutí Úsvit Marek Černoch nebude na srpnové volební konferenci obhajovat svůj předsednický post. Kandidovat bude na prvního místopředsedu a zůstane předsedou poslaneckého klubu.

Na předsedu hnutí navrhuje válečného veterána se zkušenostmi z Afghánistánu a odborníka na bezpečnostní problematiku Miroslava Lidinského.

Černoch to oznámil na tiskové konferenci ve Sněmovně. Úsvit svolal svoji první volební konferenci na 8. srpna.

Černoch své rozhodnutí zdůvodnil tím, že se chce věnovat hlavně poslanecké práci a plnění volebního programu. Jako příklad uvedl prosazení teritoriality exekutorů. Lidinský řekl, že jeho rozhodnutí oceňuje.

Černoch Lidinského uvedl jako člověka, který dlouhé roky sloužil v bezpečnostních složkách a má odborné znalosti ohledně nelegální migrace a terorismu.

Boj proti migraci i šibenicím

"Mám dlouholetou praxi na základních i speciálních policejních i vojenských útvarech," řekl Lidinský.

"Domnívám se, že naše vláda nepřikládá patřičný důraz hrozbám, které se pojí s Islámským státem a nelegální imigrací na straně jedné, a na straně druhé hrozbám, které se pojí s krajní pravicí a s dalšími stranami, které se prezentují jako radikální a se symboly šibenic znemožňují konstruktivní politickou diskusi," prohlásil Lidinský.

Opoziční klub Úsvitu má ve dvousetčlenné Sněmovně devět členů, původně jich měl 14.

Po vnitřních sporech ho opustil jeho zakladatel Tomio Okamura i bývalý předseda poslaneckého klubu Úsvitu Radim Fiala a založili hnutí Svoboda a přímá demokracie. Zlákali i dalšího poslance zvoleného za Úsvit Jaroslava Holíka.

Hnutí Úsvit bylo velmi dlouho jen devítičlenné, nyní už přijímá nové zájemce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy