Rychlík v Teplicích přejel výhybku. Hasiči evakuovali 80 lidí, nikomu se nic nestalo

ČTK ČTK
16. 7. 2020 17:00
Rychlík Krušnohor ve čtvrtek dopoledne vyjel ze stanice Řetenice v Teplicích po nesprávně postavené cestě a poškodil výhybku. Nikomu se nic nestalo. Hasiči evakuovali z vlaku 80 lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Kučera

Rychlík Krušnohor na cestu ze stanice Řetenice vyrazil krátce před 9:00. "Vlak přejel výhybku, zastavil a přímo z vlaku evakuovali drážní hasiči 80 lidí a trať byla uzavřena," řekl operační důstojník krajských hasičů. Cestující se vrátili zpět do stanice. Škoda na výhybce železničáři odhadují na 300 000 korun.

Na místo drážní inspektoři nevyjeli. Událost vyšetřuje Správa železnic. "Mohu pouze potvrdit, že byla poškozena výhybka. Na tři hodiny byl zastaven provoz a v současnosti se tam jezdí provizorně desetikilometrovou rychlostí," řekl mluvčí Správy železnic Marek Illiaš. V pátek od 8:00 do 11:00 tam kvůli opravě výhybky bude provoz zastaven, následně by měl být bez omezení.

Video: Na trati Praha - Kolín se srazily osobní a nákladní vlak. Strojvedoucí zemřel

Na trati Praha - Kolín se u Českého Brodu srazily osobní a nákladní vlak. Strojvedoucí zemřel | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy