Předseda Rady Českého rozhlasu rezignoval, končí i oba místopředsedové

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 11. 2015 15:30
Předseda Rady Českého rozhlasu Michal Stehlík rezignoval na svou funkci. Spolu s ním rezignovali i oba místopředsedové. Stehlík oznámil svou rezignaci na začátku středečního jednání rady. Novým předsedou Rady Českého rozhlasu byl zvolen Petr Šafařík. Novými místopředsedy se stali Ivan Tesař a Milan Badal.
Michal Stehlík.
Michal Stehlík. | Foto: DVTV

Praha - Novým předsedou Rady Českého rozhlasu byl ve středu zvolen dosavadní místopředseda Petr Šafařík. Ve funkci nahradil Michala Stehlíka, který ve středu na funkci rezignoval spolu s oběma místopředsedy, Petrem Šafaříkem a Jiřím Vejvodou. Novými místopředsedy budou Ivan Tesař a Milan Badal.

Svou rezignaci Stehlík zdůvodnil okolnostmi kolem odchodu předchozího generálního ředitele Petera Duhanaa následné opakované volby prozatímního ředitele.

Duhan na začátku října odstoupil ze zdravotních důvodů krátce předtím, než se mimořádně svolaná rada začala zabývat jeho údajným porušením zákona a možným odvoláním v souvislosti se zaměstnáním jeho syna Andreje Duhana.

Dozorčí komise rady ve středu informovala, že podle ní bylo zaměstnání syna bývalého generálního ředitele Duhana i zaměstnání bývalého radního Tomáše Ratiborského a jeho syna v rozporu se zákonem.

Ředitel dostale 150 tisíc měsíčně

Rada ve středu také schválila výši mzdyprozatímního generálního ředitele Karla Zýky 150 tisíc korun měsíčně. Jeho předchůdce bral o 10 tisíc korun více.

Novým mluvčím Rady byl zvolen Ivan Tesař.

Rada už dříve vyhlásila otevřené výběrové řízení na řádného generálního ředitele. Termín pro podání přihlášek stanovila na 9. prosince. Uchazeči musejí předložit projekt na období 2016 až 2021.

Do druhého kola postoupí pět kandidátů, kteří absolvují veřejné slyšení. Volba generálního ředitele se uskuteční nejpozději 3. února 2016.

 

Právě se děje

před 21 minutami

V Číně koronaviru podlehl osmnáctý člověk, tentokrát na severovýchodě

Nový koronavirus v Číně zabil dalšího člověka, tentokrát poprvé mimo centrální provincii Chu-pej. Úmrtí jednoho pacienta nakaženého virem dnes oznámil zdravotnický úřad provincie Che-pej na severovýchodě Číny. Podle agentury Reuters tak počet obětí viru stoupl na osmnáct.

Zdravotní komise provincie v dnešním prohlášení uvedla, že 80letý pacient zemřel už ve středu, ale do dneška nebylo potvrzeno, že byl infikován novým virem.

Předchozích 17 obětí bylo hlášeno z centrální čínské provincie Chu-pej, z jejíhož hlavního města Wu-chan se vir začal šířit do ostatních oblastí Číny. Počet potvrzených nakažených už překročil 630. Nákaza se kromě Číny objevila u jednotlivců také v Jižní Koreji, Japonsku, Thajsku, na Tchaj-wanu a mimo Asii ve státě Washington na severozápadě USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy