Postřelenou z tragédie v Brodě převezli na léčbu do Prahy

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 3. 2015 16:15
Žena byla postřelena do hrudníku, na rozdíl od osmi dalších lidí ale střelbu přežila, podařilo se jí dostat z restaurace ven.
Místo tragédie, restaurace Družba.
Místo tragédie, restaurace Družba. | Foto: Vojtěch Marek

Uherské Hradiště - Žena, kterou před dvěma týdny postřelil v uherskobrodské restauraci třiašedesátiletý muž, byla převezena k další léčbě na oddělení neurochirurgie do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

"Pacientka byla přeložena k další léčbě v úterý. Byla ve stabilizovaném stavu, plně schopna transportu do Prahy," uvedla Adéla Polehňová, pracovnice uherskohradišťské nemocnice, ve které se žena podrobila operaci a léčila se tam.

Mohla do domácího léčení

Podle jejích slov byla ve stavu, kdy byla schopna propuštění do domácí péče. "Ale v rámci urychlení léčby dalšího poranění jsme se dohodli s neurochirurgickou klinikou v Praze na jejím přeložení," poznamenala Polehňová.

"Pacientka je na vinohradské neurochirurgické klinice. Na začátku příštího týdne ji bude operovat přednosta kliniky profesor Pavel Haninec, který je předním českým neurochirurgem," řekl mluvčí vinohradské nemocnice Lukáš Matýsek.

Žena byla postřelena do hrudníku, na rozdíl od osmi dalších lidí ale střelbu přežila, podařilo se jí dostat z restaurace ven.

Hned v den útoku ji lékaři operovali, do následujícího dne ji udržovali v umělém spánku. Její stav byl následně vážný, ale stabilizovaný, postupně se lepšil.

Oběti neznal

Tragédie v Uherském Brodě se stala 24. února. Třiašedesátiletý muž vešel do restaurace Družba a zastřelil osm lidí ve věku 27 až 66 let a poté i sebe.

K obětem, které byly minulý týden pohřbeny, neměl žádný bližší vztah.

Několika lidem se podařilo z restaurace utéct. Muž střílel zbraněmi, které držel legálně. Policie uvalila na případ embargo a další informace o vyšetřování poskytne na konci března.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy