Zeman bude mít VIP oslavu. Pozváni Vesecká i exministři

Domácí Domácí
16. 2. 2013 8:32
Oslavu pro nastupujícího prezidenta Miloše Zemana se bude konat na konci února
Miloš Zeman po vítězství ve volbách.
Miloš Zeman po vítězství ve volbách. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Oslavu pro nastupujícího prezidenta Miloše Zemana na konec února připravuje zakladatel Jazzové sekce Karel Srp.

Zúčastnit se jí má asi stovka hostů, včetně členů někdejší Zemanovy vlády. Podle Srpa pozvánku dostali ti nejvěrnější. Informovala o tom Česká televize.

Párty v uzavřeném kruhu se uskuteční 25. února v sídle Jazzové sekce pod Pražským hradem. Pozvánku dostali například ministři bývalé Zemanovy vlády Jan Fencl, Miloš Kužvart či Eduard Zeman.

Na večírku by se měli objevit také jeden z kandidátů na prezidenta z dob Pražského jara Čestmír Císař nebo spisovatel Zdeněk Mahler. Pozváni jsou rovněž zástupci justice - Jan Sváček z Městského soudu v Praze nebo bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká.

Setkání se odehraje ve všech prostorách Jazzové sekce. Hrát má jazzová hudba z třicátých let.

"Je to Miloš, takže bude guláš nebo tlačenka, jedno z toho. Bude i vynikající víno z Moldávie a to je vše," řekl ČT Srp. Zeman se prezidentského úřadu ujme 8. března.

!

 

Právě se děje

před 29 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy