Zeman bude mít VIP oslavu. Pozváni Vesecká i exministři

Domácí Domácí
16. 2. 2013 8:32
Oslavu pro nastupujícího prezidenta Miloše Zemana se bude konat na konci února
Miloš Zeman po vítězství ve volbách.
Miloš Zeman po vítězství ve volbách. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Oslavu pro nastupujícího prezidenta Miloše Zemana na konec února připravuje zakladatel Jazzové sekce Karel Srp.

Zúčastnit se jí má asi stovka hostů, včetně členů někdejší Zemanovy vlády. Podle Srpa pozvánku dostali ti nejvěrnější. Informovala o tom Česká televize.

Párty v uzavřeném kruhu se uskuteční 25. února v sídle Jazzové sekce pod Pražským hradem. Pozvánku dostali například ministři bývalé Zemanovy vlády Jan Fencl, Miloš Kužvart či Eduard Zeman.

Na večírku by se měli objevit také jeden z kandidátů na prezidenta z dob Pražského jara Čestmír Císař nebo spisovatel Zdeněk Mahler. Pozváni jsou rovněž zástupci justice - Jan Sváček z Městského soudu v Praze nebo bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká.

Setkání se odehraje ve všech prostorách Jazzové sekce. Hrát má jazzová hudba z třicátých let.

"Je to Miloš, takže bude guláš nebo tlačenka, jedno z toho. Bude i vynikající víno z Moldávie a to je vše," řekl ČT Srp. Zeman se prezidentského úřadu ujme 8. března.

!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy