Topolánek ukázal syna Nicolase a ohlásil rozvod

Redakce DOM
25. 7. 2007 20:22
Premiér se chce rozvést, souhlas manželky nemá
Lucie Talmanová se synem Nicolasem
Lucie Talmanová se synem Nicolasem | Foto: Úřad vlády

Praha - Premiér a šéf ODS Mirek Topolánek se veřejně přiznal k nemanželskému synovi, kterého má se stranickou kolegyní, poslankyní Lucií Talmanovou.

Svolal tiskovou konferenci, na které se podělil o své zážitky z porodu, jemuž byl přítomen. A také sdělil, že se chce rozvést se zákonitou manželkou Pavlou.

"Ptáte se, jak je to s mým zamýšleným rozvodem. Já jsem to začal diskutovat s manželkou Pavlou, ale jak víte, rozvod není záležitostí jednoho člověka. A já v tuto chvíli nemám souhlas své manželky Pavly a plně to respektuji."

Nechtěl upřesňovat, jak se s manželkou vypořádá: "Ale jsem znám pod přezdívkou 'starý vůl', takže nepochybně byt a podobné věci připadnou jí," řekl Topolánek.

U porodu jsem tak nějak zbyl

Premiér se označil za muže, který se o všechny své děti hodlá postarat - z prvního manželství má dvě dospělé dcery a dospívajícího syna, je také dědečkem.

Hodlá žít s Talmanovou a malým Nicolasem, pro kterého už má připravený dětský pokoj. "Nebude to v Kramářově vile, nebojte se," řekl.

Potvrdil, že Talmanová rodila v Praze U Apolináře a on sám byl u porodu. "Lucie Talmanová nerodila císařským řezem. Porod byl spontánní, proběhl rychle a nečekaně hladce. Byl jsem neplánovaně u porodu. A bylo to pro mě poprvé. Za bolševika něco takového nebylo možné. Nesmělo se ani na pokoj, natož na sál... My jsme si tak dlouho povídali, až to přišlo, a já jsem tam u toho tak nějak zbyl... Bylo to...nechci říkat příjemné, ale zvládl jsem to a maminka ještě lépe. Nebyly žádné komplikace," řekl premiér s tím, že šlo o zajímavou zkušenost - zajímavější než například skok padákem.

Nicolase vybírala Talmanová

Pak už se podělil o své dojmy: "Syn je moc hezký, nemá žloutenku. Jsem velmi hrdým otcem. A jsem rád, že se narodil čtvrtý Topolánek. Už z toho vyplývá, že jméno vybírala Lucie Talmanová, příjmení jsem vybíral spíše já," zavtipkoval.

Na zdraví syna si s novináři připil; první oslavu absolvoval už včera.

Syn premiéra a místopředsedkyně poslanecké sněmovny se narodil v úterý v podvečer. "Malý Nicolas přišel na svět v 16.47. Měří 51 centimetrů a váží tři kilogramy," uvedl internetový server Mladé fronty Dnes.

Zprávu o narození syna ministerského předsedy potvrdila i mluvčí vlády Jana Bartošová. "Mluvil jsem s ním, když držel miminko v náručí. Byl dojatý, měl velkou radost...," popsal pocity premiéra jeho přítel a poradce Marek Dalík v rozhovoru pro Rádio Impuls.

Mirek Topolánek přiznal na konci loňského roku manželskou krizi. Později vydal veřejné prohlášení, v němž uvedl, že už nebydlí se svou manželkou Pavlou. "Došlo tedy k odluce. V současné době přechodně bydlím se svojí partnerkou Lucií Talmanovou," napsal na začátku ledna Topolánek.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Čínská vláda zrušila kvůli koronaviru všechny oslavy Nového roku

Peking ve snaze zabránit dalšímu šíření nového koronaviru odvolal všechny velké akce spojené s oslavami lunárního Nového roku, jehož příchod připadá na sobotu. Úřad čínské metropole pro turistiku uvedl, že se tím snaží omezit shromažďování lidí a že zdraví má přednost.

Koronavirem se v Číně doposud nakazilo více než 600 lidí, 17 jich zemřelo. Několik měst přerušilo provoz veřejné dopravy a požádalo obyvatele, aby nikam nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné. Město Wu-chan, kde nákaza propukla, je odříznuté od světa. Nelétají tam letadla a nejezdí vlaky ani autobusy.

Na svátky kolem lunárního Nového roku se přitom obvykle na cesty za příbuznými po celé Číně, ale i do zahraničí, vydávají stamiliony lidí. Státní železniční společnost ve čtvrtek uvedla, že od pátku bude lidem vracet v plné výši peníze za nevyužité jízdenky.

Další zprávy