Premiérova přítelkyně Talmanová porodila syna

Redakce DOM
25. 7. 2007 9:30
Místopředsedkyně sněmovny má Nicolase Topolánka
Mirek Topolánek s Lucií Talmanovou společně na premiéře v kině.
Mirek Topolánek s Lucií Talmanovou společně na premiéře v kině. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Premiérovi Mirku Topolánkovi a jeho přítelkyni - místopředsedkyni sněmovny Lucii Talmanové (ODS) - se v úterý v podvečer narodil syn.

Příjmení bude mít dítě po otci, uvedl internetový server Mladé fronty Dnes: "Malý Nicolas přišel na svět v 16.47. Měří 51 centimetrů a váží tři kilogramy."

Zprávu o narození syna ministerského předsedy potvrdila i mluvčí vlády Jana Bartošová. Server doplnil, že Talmanová rodila v Praze U Apolináře, premiér měl být u porodu.

"Mluvil jsem s ním, když držel miminko v náročí. Byl dojatý, měl velkou radost...," popsal pocity premiéra jeho přítel a poradce Marek Dalík v rozhovoru pro Rádio Impuls.

Mirek Topolánek přiznal na konci loňského roku roku manželskou krizi.

Později vydal veřejné prohlášení, v němž uvedl, že už nebydlí se svou manželkou Pavlou. "Došlo tedy k odluce. V současné době přechodně bydlím se svojí partnerkou Lucií Talmanovou," napsal Topolánek.

Prohlášení vydal v době, kdy už Talmanová potvrdila, že čeká dítě. Na konkrétní dotaz deníku Aktuálně.cz, zda je otcem dítěte, tehdy premiér prostřednictvím svého mluvčího Martina Schmarcze vzkázal, že si hodlá bránit zbytky svého soukromí.

"K otázkám tohoto typu se nebude vyjadřovat," řekl Schmarcz. "Nedotýká se to jeho politické práce a funkce premiéra. A neovlivňuje to jeho výkon."

Talmanová, které bude v srpnu 40 let, je prvorodičkou.

Pro jedenapadesátiletého Topolánka jde o čtvrté dítě. Z manželství s Pavlou, které dosud nebylo rozvedeno, má dvě dospělé dcery a dospívajícího syna.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy