Premiér Topolánek přiznal krizi v rodině

Dom
25. 8. 2006 12:00
Praha - Designovaný premiér Mirek Topolánek v jednom z prvních rozhovorů po svém jmenování přiznal, že nyní řeší i manželskou krizi.
ČSSD nominovala na post předsedy sněmovny Luboše Zaorálka s podmínkou, že jej trojkoalice podpoří. Strany trojkoalice to ale odmítly.
ČSSD nominovala na post předsedy sněmovny Luboše Zaorálka s podmínkou, že jej trojkoalice podpoří. Strany trojkoalice to ale odmítly. | Foto: čtk

Šéf ODS během nedávného rozhovoru pro rádio Frekvence 1 připustil, že vztahy v jeho rodině nejsou nyní idylické.

Učinil to ve chvíli, kdy hovořil o tom, že jeho žena ohlásila kandidaturu do Senátu nikoliv za ODS, ale za seskupení Politika 21. Tím poprvé veřejně přiznal, že jeho vztah s Pavlou Topolánkovou nyní prochází těžkým obdobím. "Určité problémy nastaly," uvedl a o pár minut později v rozhovoru řekl o svém manželství, že "skřípe".

Především bulvární média v uplynulých dnech řešila otázku, zda se jejich manželství rozpadá. Topolánková ovšem uvedla, že nikdo z nich žádost o rozvod nepodal.

Dnes Pavla Topolánková novinářům řekla, že za předpokladu, že se předsedovi ODS Topolánkovi podaří sestavit vládu, je připravena dostát závazkům manželky předsedy vlády.

Respektujte soukromí

Premiér při rozhovoru pro rádio požádal, aby bylo respektováno jeho soukromí.

Manželka Mirka Topolánka Pavla
Manželka Mirka Topolánka Pavla | Foto: Ludvík Hradilek

"Poslední léta dělala jen pro mě a teď, když tak trošičku skřípe naše manželství, cítila potřebu se sama prosadit, osamostatnit," řekl Topolánek v pasáži rozhovoru pro Frekvenci 1, kdy mluvil o své ženě Pavle a její kandidatuře do Senátu. Topolánek připustil, že ho krok Pavly Topolánkové šokoval. "Ale respektuji to," podotkl.

Když před časem v redakci deníku Aktuálně.cz odpovídal na otázky čtenářů v on-line rozhovoru, Topolánek odmítal jakékoliv náznaky, že má rodinné problémy. A to když byl dotazován, co se mu líbí na poslankyni ODS Lucii Talmanové. Tehdy řekl: "Vy se můžete na cokoli zeptat, já taky můžu na cokoli neodpovědět."

Mirek Topolánek bude v říjnových senátních volbách podporovat kandidáta ODS, nikoliv svou ženu. "Doufám, že lidé stále více věří programu strany než tváři, a doufám, že vyhraje Milan Balabán (kandidát ODS - pozn. red.)."

V době, kdy se Topolánek ucházel o post šéfa ODS, jeho žena na kongresu strany svým vystoupením výrazně ovlivnila delegáty v Topolánkův prospěch. "Je to muž, kterého se drží štěstí," prohlásila tehdy.   

 

Právě se děje

před 34 minutami

Piloti formule 1 Räikkönen i Giovinazzi zůstávají v Alfě Romeo

Finský veterán Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi budou také v příští sezoně mistrovství světa formule 1 jezdit za stáj Alfa Romeo. Švýcarský tým o prodloužení spolupráce s oběma piloty informoval na svých internetových stránkách.

Jednačtyřicetiletý Räikkönen je nejstarším pilotem ve startovním poli. Na kontě má 21 vítězství a v roce 2007 se s Ferrari stal mistrem světa. Finský jezdec ve formuli 1 závodil i za McLaren a Lotus a je také rekordmanem v počtu startů, kterých má na kontě 324. V týmu Alfy Romeo působí od loňska.

Šestadvacetiletý Giovinazzi si první start v F1 připsal před třemi lety v barvách Sauberu. První kompletní sezonu odjel loni po přejmenování týmu na Alfa Romeo, kdy díky pátému místu ve Velké ceně Brazílie zaznamenal dosud nejlepší výsledek v kariéře. V probíhajícím ročníku italský pilot byl nejlépe devátý.

před 1 hodinou

Aerolinky Air France-KLM se propadly do miliardových ztrát, kvůli pokračující krizi se bojí dalšího zhoršení

Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM se ve třetím čtvrtletí propadla do provozní ztráty 1,05 miliardy eur (28,8 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 909 milionů eur ve stejném období loni. Firma v pátek také varovala před dalším zhoršením, neboť rostoucí počet případů nákazy novým koronavirem přináší v mnoha zemích další cestovní omezení.

Ztráta za uplynulé čtvrtletí ale byla nižší, než čekali analytici. Ti ji odhadovali na 1,24 miliardy eur, uvedla agentura Reuters. Výnosy klesly o 67 procent na 2,52 miliardy eur (69 miliard Kč), zatímco analytici počítali s poklesem pouze na 2,79 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

HDP ve třetím čtvrtletí zmírnil navzdory koronaviru meziroční pokles

Česká ekonomika v letošním třetím čtvrtletí zmírnila propad. Hrubý domácí produkt klesl meziročně klesl o 5,8 procenta. Ve druhém čtvrtletí se přitom kvůli koronaviru snížil o 10,9 procenta, což byl nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Mezičtvrtletně HDP ve 3. čtvrtletí vzrostl o 6,2 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu, který v pátek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

"Meziroční vývoj ekonomiky nejvíc ovlivnil významný pokles domácí poptávky, a to jak investic, tak spotřeby domácností. Oživení zahraniční poptávky po českém zboží nedokázalo vykompenzovat pokles vývozu služeb," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy