TOP 09: Nečasův kabinet může skutečně padnout

Jan Němec Jan Němec
21. 12. 2010 8:00
Na tahu jsou Věci veřejné, říká předseda poslaneckého klubu Petr Gazdík
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Jeden z hlavních vyjednavačů strany TOP 09 a Starostů Petr Gazdík počítá s eventualitou, že v úterý při hlasování o nedůvěře vládě může trojkoaliční kabinet Petra Nečase (ODS) padnout.

Řekl to v rozhovoru s Aktuálně.cz v podnělí večer, když zkolabovla schůzka vládní koalice, kterou opustili zástupci Věcí veřejných.

Podle TOP 09 žádná další koaliční jednání před hlasováním o vládě zatím plánována nejsou.

Teď jsou na tahu Věci veřejné, komentuje to Petr Gazdík.

A.cz: Máte nějaký plán, jak dál postupovat?

Nemáme žádný plán, co bude dál. Zatím čekáme na hlasování o důvěře vládě, protože v koaliční smlouvě je jasně napsáno, že hlasování o důvěře vládě, které vyvolala opozice, je koaliční strana povinna automaticky vyjádřit důvěru vládě. Pokud se tak nestane, teprve pak to budeme řešit dál.

A.cz: To znamená, že před hlasováním už žádné jednání nebude?

Před tím patrně žádné jednání nebude, vzhledem k postoji Věci veřejných, které odešly z jednání. My samozřejmě jsme ochotni a připraveni ve dne v noci jednat.

A.cz: Odhad TOP 09 - čekáte, že v úterý může padnout vláda?

Ano, je to samozřejmě jedna z možností, která se může stát. Je to teď v rukou Věcí veřejných.

A.cz: Pokud skutečně padne vláda, máte jako strana představu, jakým směrem vést další jednání?

Pak bude na tahu pan prezident, který jasně jmenuje někoho premiérem a od toho se budou odvíjet další jednání. My samozřejmě trváme na faktu, že nebudeme v žádné vládě, která bude podporována komunistickou stranou.


 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy