Poslanec Krátký už zaplatil za "ku... a zloděje" pokutu

ČTK ČTK
13. 10. 2011 15:37
Poslanec pronesl vulgární výrok na minulé schůzi sněmovny
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Sněmovna nebude řešit pětitisícovou pokutu, kterou udělil mandátový a imunitní výbor poslanci ČSSD Jiřímu Krátkému za vulgární výrok.

Poslanec potvrdil, že se proti verdiktu neodvolá, jak o tom původně uvažoval. Pokutu zaplatil dopoledne.

Krátký na minulé schůzi sněmovny kritizoval návrh koaličních poslanců, aby mohlo plénum rozhodovat o zákonech i po půlnoci. Prohlásil přitom, že v noci pracují jen "kurvy a zloději".

Koaliční poslanci podali kvůli tomu podnět výboru, který mu dal pokutu 5000 korun.

Poslanec ČSSD se ještě ten den v písemném vyjádření omluvil zaměstnancům, kterých by se jeho výrok dotkl. Výbor ale konstatoval, že byl "nevhodný a nepřípustný".

Krátký není jediným poslancem, který dostal v tomto volebním období pokutu. David Rath (ČSSD) dostal postih 10 tisíc korun za urážku ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Stejnou sankci udělil výbor Janě Drastichové (VV) za manipulaci s hlasovacími kartami svých dvou stranických kolegů.

Rathovi hrozí i další disciplinární řízení za slova vůči novému ministru zemědělství Petru Bendlovi (ODS).

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy