Langer by měl jít, řekli poslanci po slyšení detektiva

Jan Němec Jan Němec
23. 3. 2010 16:35
Detektiv Karel Tichý vypovídal o své práci na spisu Krakatice
Elitní detektiv Karel Tichý na snímku Aktuálně.cz - s fotografováním souhlasil jen za podmínky, že bude fotografie rozmazaná
Elitní detektiv Karel Tichý na snímku Aktuálně.cz - s fotografováním souhlasil jen za podmínky, že bude fotografie rozmazaná | Foto: Jan Langer

Praha - Bezpečnostní výbor sněmovny vyslechl na uzavřeném zasedání bývalého elitního detektiva Karla Tichého, který pracoval na policejním spise Krakatice, zabývajícím se propojením organizovaného zločinu a politiky.

Poté vyzval poslance Ivana Langera (ODS), aby zvážil své další setrvání ve veřejném životě.

"Ty informace byly natolik závažné, že jsme přijali toto usnesení," prohlásil bez podrobností předseda výboru František Bublan (ČSSD).

"Bylo to brutální zneužití situace," rozčiloval se Langerův stranický kolega Jiří Čepelka. "Řada našich členů nemohla být přítomna. Jinak by takové usnesení neprošlo."

Přítomen nebyl ani sám Langer.

Karel Tichý byl zbaven mlčenlivosti kvůli spisu Krakatice už před rokem, před poslanci vystoupil až teď.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy