ČSSD utratila za předvolební kampaň 87 milionů

ČTK ČTK
14. 12. 2013 15:09
Před volbami odhadovala náklady nejvýše na 90 milionů korun
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Sociální demokracie utratila za kampaň před říjnovými sněmovními volbami podle předběžného vyúčtování 87 milionů korun. Před volbami odhadovala náklady nejvýše 90 milionů korun.

"Chovali jsme se rozpočtově zodpovědně," řekl místopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec. Podle něj je letošní stranický rozpočet v přebytku.

Za hlasy voličů ve sněmovních volbách by strana měla obdržet od státu 101,7 milionu korun. Za poslanecké mandáty bude dostávat ročně 42,7 milionu a dalších deset milionů bude tvořit roční příspěvek na činnost.

Příští rok má ČSSD podle něho hospodařit s příjmy a výdaji 212 milionů korun. Z toho asi třetina, tedy kolem 70 milionů, má jít na volby. Příští rok se budou konat doplňovací volby do Senátu na Zlínsku, volby do Evropského parlamentu a na podzim senátní a obecní volby.

Hnutí ANO stála kampaň před volbami do Sněmovny více než 100 milionů korun, řekl šéf hnutí Andrej Babiš v listopadu. KSČM chtěla vydat až 30 milionů a TOP 09 hovořila o 50 milionech.

Stejnou sumu odhadovala ODS, u KDU-ČSL to bylo 30 milionů a u hnutí Úsvit 15 milionů korun. U Strany práv občanů - zemanovců, která ve volbách neuspěla, se objevovaly odhady 20 milionů korun, což ale podle Transparency International neodpovídalo masivnosti kampaně.

 

Právě se děje

Další zprávy