Policisté chytili opilého řidiče autobusu

ČTK ČTK
30. 1. 2009 13:30
Nový Jičín - Novojičínští policisté dnes při dopravní kontrole odhalili dvaapadesátiletého řidiče autobusu, který za volant usedl podnapilý.
Dnes čekají lidé na autobusy před vlakovým nádražím na nástupištích pod širým nebem.
Dnes čekají lidé na autobusy před vlakovým nádražím na nástupištích pod širým nebem. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Po provedení dechové zkoušky u něj naměřili policisté 0,62 promile alkoholu.

Na místě mu odebrali řidičský průkaz, řekla mluvčí novojičínské policie Miroslava Michálková Šálková.

Podnapilého řidiče společnosti Veolia Transport policisté zadrželi, když přijížděl na novojičínské autobusové nádraží. Hrozí mu pokuta od 10 000 do 20 000 korun.

Policisté opilého šoféra zjistili v závěru bezpečnostní akce zaměřené právě na řidiče autobusů jezdící pod vlivem alkoholu.

Od časného rána obsadili příjezdové a odjezdové trasy na autobusových nádražích v Novém Jičíně, Odrách, Frenštátě pod Radhoštěm, Studénce, Příboře, Fulneku a v Kopřivnici.

"Zastavovali a kontrolovali všechny autobusy, které buďto na nádraží přijely, či odjížděly. Zkontrolovali celkem 214 řidičů autobusů. Zjistili sedm přestupků, za které udělili pokuty v celkové výši 3500 korun," uvedla mluvčí.

Dodala, že vzhledem k tomu, že nekázeň řidičů nadále stoupá, budou novojičínští policisté v těchto akcích pokračovat.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy