Policisté chytili opilého řidiče autobusu

ČTK ČTK
30. 1. 2009 13:30
Nový Jičín - Novojičínští policisté dnes při dopravní kontrole odhalili dvaapadesátiletého řidiče autobusu, který za volant usedl podnapilý.
Dnes čekají lidé na autobusy před vlakovým nádražím na nástupištích pod širým nebem.
Dnes čekají lidé na autobusy před vlakovým nádražím na nástupištích pod širým nebem. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Po provedení dechové zkoušky u něj naměřili policisté 0,62 promile alkoholu.

Na místě mu odebrali řidičský průkaz, řekla mluvčí novojičínské policie Miroslava Michálková Šálková.

Podnapilého řidiče společnosti Veolia Transport policisté zadrželi, když přijížděl na novojičínské autobusové nádraží. Hrozí mu pokuta od 10 000 do 20 000 korun.

Policisté opilého šoféra zjistili v závěru bezpečnostní akce zaměřené právě na řidiče autobusů jezdící pod vlivem alkoholu.

Od časného rána obsadili příjezdové a odjezdové trasy na autobusových nádražích v Novém Jičíně, Odrách, Frenštátě pod Radhoštěm, Studénce, Příboře, Fulneku a v Kopřivnici.

"Zastavovali a kontrolovali všechny autobusy, které buďto na nádraží přijely, či odjížděly. Zkontrolovali celkem 214 řidičů autobusů. Zjistili sedm přestupků, za které udělili pokuty v celkové výši 3500 korun," uvedla mluvčí.

Dodala, že vzhledem k tomu, že nekázeň řidičů nadále stoupá, budou novojičínští policisté v těchto akcích pokračovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fanoušci Baníku vybrali 330 tisíc korun pro rodiny obětí střelby

Finanční sbírka ostravských fotbalových fanoušků na sobotním ligovém utkání Baníku proti Spartě vynesla přibližně 330 tisíc korun. Obnos bude poukázán pozůstalým sedmi obětí tragické střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.

Ve sbírce, kterou organizoval spolek Baník Baníku, podle webu sdružení bylo vybráno 326.968 korun i drobné sumy v cizích měnách. Dohromady se jedná přibližně o 330 tisíc korun.

Vedle ostravských fanoušků se do charity zapojil i samotný Baník, který z výtěžku věnoval na stejný účel 150 tisíc korun. Další peníze mezi sebou vybírají hráči a zaměstnanci klubu.

Další zprávy