Policisté chytili opilého řidiče autobusu

ČTK ČTK
30. 1. 2009 13:30
Nový Jičín - Novojičínští policisté dnes při dopravní kontrole odhalili dvaapadesátiletého řidiče autobusu, který za volant usedl podnapilý.
Dnes čekají lidé na autobusy před vlakovým nádražím na nástupištích pod širým nebem.
Dnes čekají lidé na autobusy před vlakovým nádražím na nástupištích pod širým nebem. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Po provedení dechové zkoušky u něj naměřili policisté 0,62 promile alkoholu.

Na místě mu odebrali řidičský průkaz, řekla mluvčí novojičínské policie Miroslava Michálková Šálková.

Podnapilého řidiče společnosti Veolia Transport policisté zadrželi, když přijížděl na novojičínské autobusové nádraží. Hrozí mu pokuta od 10 000 do 20 000 korun.

Policisté opilého šoféra zjistili v závěru bezpečnostní akce zaměřené právě na řidiče autobusů jezdící pod vlivem alkoholu.

Od časného rána obsadili příjezdové a odjezdové trasy na autobusových nádražích v Novém Jičíně, Odrách, Frenštátě pod Radhoštěm, Studénce, Příboře, Fulneku a v Kopřivnici.

"Zastavovali a kontrolovali všechny autobusy, které buďto na nádraží přijely, či odjížděly. Zkontrolovali celkem 214 řidičů autobusů. Zjistili sedm přestupků, za které udělili pokuty v celkové výši 3500 korun," uvedla mluvčí.

Dodala, že vzhledem k tomu, že nekázeň řidičů nadále stoupá, budou novojičínští policisté v těchto akcích pokračovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy