Policie našla v kauze vraždy A. J. biologický důkaz

Domácí Domácí
18. 3. 2011 13:05
Nejnověji mají kriminalisté k dispozici i biologické stopy z nalezeného těla
Otakar Tomek na snímku z října 2010.
Otakar Tomek na snímku z října 2010. | Foto: Michal Kalášek, Mediafax

Praha - Policie je přesvědčena, že má tentokrát v ruce takové důkazy, aby jedenačtyřicetiletý Otakar Tomek dnes skončil ve vazbě a posléze byl za vraždu devítileté A. J. i odsouzen.

Kromě řetězce nepřímých důkazů - Tomkovo DNA na dívčině batohu, jeho otisky v okolí nálezu těla či výsledky detektoru lži - mají detektivové podle zjištění Aktuálně.cz nejnověji k dispozici i biologické stopy z nalezeného těla. Dokazují, že obviněný muž byl s dítětem v kontaktu.

Oficiálně policie tyto informace odmítá komentovat. "Nebudeme se k tomu vyjadřovat, nechceme ohrozit vyšetřování," uvedla mluvčí Andrea Zoulová.

Tomkovo zaryté mlčení

Vyšetřování totiž stále komplikuje fakt, že obviněný muž po poradě se svým právníkem odmítá vypovídat.

Od chvíle, kdy jej policie loni krátce po zmizení dívenky poprvé zatkla, už k případu neřekl ani slovo. Mluvil pouze při prvním výslechu, kdy byl také ochoten podstoupit zkoušku na detektoru lži. A neprošel právě v těch pasážích, které se přímo týkaly ztraceného dítěte.

I kvůli Tomkovu mlčení tak stále zůstává nezodpovězená otázka, proč musela dívka zemřít.

Policisté stále pracují jako s hlavní verzí s loupežným motivem: podezřelý recidivista chtěl vykrást dům dívčiných rodičů, potřeboval k tomu její klíče, počkal si na ni a když jí je bral, něco se "pokazilo" a dívce oproti "plánu" ublížil.

Otakar Tomek totiž podle znalců rozhodně není sexuální deviant, ale má silné psychopatické rysy.

Bude soud spokojen?

Všechny shromážděné důkazy má v pátek ráno dostat na stůl soudce, který bude už podruhé rozhodovat, zda Tomka pošle do vazby. Napoprvé to neudělal, předložený spis se mu zdál nedostatečný - byť se ani nepodíval na videozáznam z Tomkova výslechu.

"Podnět k vzetí do vazby jsme podali," potvrdila dnes ráno mluvčí pražské policie Eva Kropáčková. K Obvodnímu soudu pro Prahu 8 byl převezen k výslechu kolem 13. hodiny. 

Návrh na vzetí Tomka do vazby dnes dala i žalobkyně Městského státního zastupitelství. Její mluvčí Štepánka Zenklová zdůvodnila, že obviněný se nezdržoval v místě bydliště ani na adrese, kterou uvedl soudu jako doručovací.

Zde naleznete snímky z místa středečního nálezu ostatků:

Zatím není jasné, jestli bude soudce požadovat, aby si Tomka sám vyslechl. Pokud obviněný muž setrvá ve svém mlčení, z výslechu by pravděpodobně sešlo.

Každopádně podle Štěpánky Zenklové ze státního zastupitelství by verdikt o tom, zda Otakar Tomek skonči ve vazbě, měl padnout během pátečního dopoledne.

Prohlédněte si snímky: Po stopách podezřelého:

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy