reklama
 
 

Velikonoce pod dohledem. Policie nasadí do ulic více policistů kvůli teroristickým útokům

12. 4. 2017 11:35
Během Velikonoc policie nasadí po celé republice více policistů a zvýší bezpečnostní opatření kvůli nedávným teroristickým útokům v Evropě a ve světě. "Dohodlo se, že policie posílí preventivní opatření v souvislosti s Velikonocemi na území celé republiky," řekl Aktuálně.cz vysoce důvěryhodný zdroj, který se účastnil středeční schůzky mezi policejním prezidentem a krajskými policejními řediteli.

Praha - Policie kvůli Velikonočním svátkům zvýší bezpečnostní opatření po celé republice. A to zejména kvůli nedávným teroristickým útokům ve Stockholmu, Petrohradě a Egyptě, při nichž zahynuly desítky lidí.

"Dohodlo se, že policie posílí preventivní opatření v souvislosti s Velikonocemi na území celé republiky," řekl Aktuálně.cz vysoce důvěryhodný zdroj, který se účastnil středeční schůzky policejního prezidenta Tomáše Tuhého a krajských policejních ředitelů.

V ulicích i v pražském metru se proto objeví více policistů. Nicméně smíšené hlídky policie a armády, které byly vidět v ulicích loni na jaře po atentátech v Bruselu, nasazeny nebudou. "Pro ně zatím není důvod," dodal zdroj.

Policejní prezidium zatím nechtělo rozhodnutí o posílení bezpečnostní opatření přes svátky komentovat. Mluvčí prezidia pouze odkázala na plánovanou konferenci na ministerstvu vnitra. Na ní rozhodnutí posílit bezpečnost oznámí ministr vnitra Milan Chovanec společně s policejním prezidentem Tomášem Tuhým.

O bezpečnosti včera jednal Tuhý na Pražském hradě také s prezidentem Milošem Zemanem, kde se dohodli na zvýšení opatření i na Hradě. "Adekvátně reagujeme. Změní se věci, které nejsou tolik viditelné na první pohled, ale jsou to součásti určité taktiky," řekl v úterý mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

autor: Lukáš Prchal | 12. 4. 2017 11:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama