Velikonoce pod dohledem. Policie nasadí do ulic více policistů kvůli teroristickým útokům

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
12. 4. 2017 11:35
Během Velikonoc policie nasadí po celé republice více policistů a zvýší bezpečnostní opatření kvůli nedávným teroristickým útokům v Evropě a ve světě. "Dohodlo se, že policie posílí preventivní opatření v souvislosti s Velikonocemi na území celé republiky," řekl Aktuálně.cz vysoce důvěryhodný zdroj, který se účastnil středeční schůzky mezi policejním prezidentem a krajskými policejními řediteli.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Policie kvůli Velikonočním svátkům zvýší bezpečnostní opatření po celé republice. A to zejména kvůli nedávným teroristickým útokům ve Stockholmu, Petrohradě a Egyptě, při nichž zahynuly desítky lidí.

"Dohodlo se, že policie posílí preventivní opatření v souvislosti s Velikonocemi na území celé republiky," řekl Aktuálně.cz vysoce důvěryhodný zdroj, který se účastnil středeční schůzky policejního prezidenta Tomáše Tuhého a krajských policejních ředitelů.

V ulicích i v pražském metru se proto objeví více policistů. Nicméně smíšené hlídky policie a armády, které byly vidět v ulicích loni na jaře po atentátech v Bruselu, nasazeny nebudou. "Pro ně zatím není důvod," dodal zdroj.

Policejní prezidium zatím nechtělo rozhodnutí o posílení bezpečnostní opatření přes svátky komentovat. Mluvčí prezidia pouze odkázala na plánovanou konferenci na ministerstvu vnitra. Na ní rozhodnutí posílit bezpečnost oznámí ministr vnitra Milan Chovanec společně s policejním prezidentem Tomášem Tuhým.

O bezpečnosti včera jednal Tuhý na Pražském hradě také s prezidentem Milošem Zemanem, kde se dohodli na zvýšení opatření i na Hradě. "Adekvátně reagujeme. Změní se věci, které nejsou tolik viditelné na první pohled, ale jsou to součásti určité taktiky," řekl v úterý mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 18 minutami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 45 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy