Podnikatel Kovarčík prý chystal vraždu miliardáře Janečka

Domácí Domácí
21. 8. 2015 7:47
Známého matematika chtěl Kovarčík odstranit ze msty. Připraveno na to měl 10 milionů korun.
Karel Janeček a Peter Kovarčík.
Karel Janeček a Peter Kovarčík. | Foto: ČTK, Aktuálně.cz

Praha - Policisté prověřují informace, podle kterých měl v březnu zesnulý podnikatel Peter Kovarčík plánovat vraždu miliardáře Karla Janečka.

Podle deníku Právo chtěl Kovarčík známého matematika zlikvidovat ze msty za to, že Janečkův Nadační fond proti korupci navedl švýcarské úřady k podezřelým stamilionům korun a jejich možné souvislosti s amnestií vyhlášenou exprezidentem Václavem Klausem. Vyšetřování následně Kovarčíkovi překazilo transfer velké sumy peněz. Za eliminaci Janečka byl Kovarčík připravený zaplatit 10 milionů korun.

Karel Janeček už v případu vypovídal na české protikorupční policii. "Je pravda, že jsem k tomu byl vypovídat na policii a ty informace o plánech na mou likvidaci mám," řekl Právu Janeček. Informace, které od policie dostal, označil přitom za vážné. "Byla to určitě vážná věc, nešlo jen o tlachání. Ostatně pan Kovarčík na to podle mých informací chtěl dát 10 milionů korun, což je poměrně vysoká částka," poznamenal.

Kovarčík plánoval odstranění Janečka před dvěma lety. Proč jeho snaha nakonec vyšuměla do prázdna, není zatím jasné. Podle zdroje Práva z bezpečnostních složek za tím ale může být to, že lidé z podsvětí Kovarčíkovi nemuseli věřit, že by za odvedenou práci slíbenou částku nakonec skutečně vyplatil.

Vyšetřovatelé ale přesto operují s verzí, že Kovarčík nejednal pouze na vlastní pěst. Právo uvedlo, že se policisté v souvislosti s případem zajímají také o Kovarčíkova dřívějšího velmi blízkého spolupracovníka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Firma Coca-Cola HBC v Česku a na Slovensku loni snížila zisk o 89 procent

Firmě Coca-Cola HBC Česko a Slovensko loni meziročně klesl zisk o 89 procent na 40,3 milionu korun po předloňských 366 milionech Kč. Čistý obrat firmy se v roce 2020 proti předchozímu roku snížil o 15,3 procenta na 6,8 miliardy Kč, uvedla firma ve výroční zprávě umístěné do Sbírky listin. Loňský rok podle ní výrazně poznamenala pandemie covid-19, kdy byly zavřené restaurace a podobné provozy.

Nový ředitelem společnosti se loni stal Dan Timotin. Ve funkci vystřídal Mariu Anargyrou-Nikolić, která převzala vedení společnosti v Řecku a na Kypru. Navzdory pandemii firma loni spustila výstavbu nového plně automatizovaného skladu ve výrobním areálu v pražských Kyjích, nahradí distribuční centrum v Praze - Horních Počernicích. Sklad měl stát podle dřívějších informací půl miliardy Kč.

Coca-Cola půdobí na českém trhu od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. Společná operační jednotka, která vznikla před 11 lety, patří do skupiny Coca-Cola Hellenic operující v 28 zemích Evropy, Asie a Afriky. V minulém režimu nešlo o soukromou společnost, vyráběl ji národní podnik Fruta Brno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy