Po tragické nehodě u Ivaně zůstávají v nemocnici dva zranění

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 6. 2014 15:12
Po pondělním nárazu dodávky do skupiny středoškoláků zemřela dívka.
Dopravní nehoda u obce Ivaň.
Dopravní nehoda u obce Ivaň. | Foto: Aktuálně.cz

Brno - Po pondělní tragické nehodě u Ivaně na Brněnsku zůstávají v nemocnici dva zranění studenti. Jsou mimo ohrožení života, řekla mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.

Nehodu, při níž dodávka narazila do skupiny středoškoláků a vyžádala si život jedné dívky, vyšetřuje policie. Vyslechla řidiče a pedagogy. Studenti byli u Novomlýnských jezer na školním výletě.

Nemocnice v pondělí přijala šest pacientů. "Jeden zemřel, tři jsme ještě včera (v pondělí) propustili. Dva u nás nadále zůstávají. U obou je stav stabilizovaný a nejsou v přímém ohrožení života. Jeden má zranění těžšího charakteru, druhý lehčího," sdělila Mrázová.

Policie nehodu vyšetřuje. "Ještě v pondělí jsme vyslechli řidiče dodávky a pedagogický dozor studentů. V nejbližších dnech vyslechneme studenty a další svědky," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podle něj policisté zajistili i dodávku, která do skupiny středoškoláků narazila. "Budeme zkoumat, zda nebyla příčinou technická závada," dodal mluvčí.

Nehoda se stala v pondělí odpoledne na silnici III. třídy. Dodávka najela do skupiny sedmnáctiletých studentů Střední průmyslové školy z brněnské Sokolské ulice.

"Šlo o řádný výlet, který byl po kolizi zrušen. Věc šetří policie. Z události jsme zdrceni," řekl ředitel školy Ladislav Němec. Na škole visí od rána černý prapor. Její představitelé nechtějí tragédii více komentovat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Kanoista Fuksa a kajakářka Paloudová na MS postoupili přímo do finále kilometru

Kanoista Martin Fuksa postoupil do finále mistrovství světa na 1000 metrů. Rozjížďku díky výbornému závěru vyhrál a získal jedinou přímou postupovou pozici. Nemusí tak vpodvečer absolvovat semifinále. Tomu se vyhnula také kajakářka Anežka Paloudová, které stačilo třetí místo v rozjížďce. Přes rozjížďku a semifinále postoupil do finále dvoustovky deblkajak Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová.

Letošní dvojnásobný mistr Evropy a pátý muž olympijského závodu Fuksa po hrách v Tokiu pracoval na rychlosti, ale ani v rozjížďce neodstartoval nejlépe. Němec Conrad Scheibner v polovině trati vedl před českým reprezentantem o více než sekundu. Zhruba 300 metrů před cílem ale Fuksa mohutně nastoupil a jeho útok byl zničující. Dostal se výrazně před Scheibnera, který pak viditelně šetřil síly na semifinále. Ani Fuksa nemusel jet poslední metry naplno.

Paloudová dojela ve druhé rozjížďce za Maďarkou Alidou Gaszovou a Britkou Lizzie Broughtonovou a s přehledem uhájila postupovou třetí pozici. Stejně jako Fuksa se tak může těšit na sobotní finále.

V sobotním finálovém programu se představí rovněž kajakářky Sobíšková a Galádová. Měly na dvoustovce blízko k postupu už z rozjížďky, kde dojely čtvrté se ztrátou osmnácti setin na postupovou třetí příčku. V semifinále měly štěstí v těsném dojezdu, když skončily druhé. Rozdíl mezi druhým a nepostupovým čtvrtým místem byl jen tři setiny. Společně budou usilovat o postup ještě na pětistovce.

V dobré formě se ukázal také čtyřkajak, do něhož společně s Jakubem Špicarem, Danielem Havlem a Janem Vorlem usedl bronzový olympijský medailista z deblkajaku Radek Šlouf. Česká posádka výborně zvládla především druhou polovinu rozjížďky na 500 metrů a předčili ji jen Maďaři s olympijským šampionem ze singlkajaku Bálintem Kopaszem. Od přímého postupu Česko dělilo 27 setin sekundy. Semifinále je čeká v pátek.

Semifinále pojedou i kajakář Jakub Zavřel na kilometru, kanoistka Denisa Řáhová na pětistovce a deblkajak Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec na kilometru. Vypadly kanoistky Martina Malíková a Jana Zetek, které v semifinále deblu na 500 metrů dojely s velkým odstupem poslední.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Salač se v MS posune do kategorie Moto2

Motocyklový jezdec Filip Salač se v příští sezoně posune v mistrovství světa do vyšší kategorie Moto2, podepsal roční smlouvu s týmem Gresini Racing. Devatenáctiletý český reprezentant aktuálně závodí třetí rok v kategorii Moto3. Dohodu o novém angažmá potvrdil prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

"Mám z toho ohromnou radost. Celou letošní sezonu jsme se snažili sehnat místo o třídu výš. Jsem opravdu rád, že se to povedlo," uvedl Salač, kterého o víkendu čeká Velká cena San Marina v Misanu.

Rodák z Mladé Boleslavi debutoval v MS v roce 2018, v další sezoně začal v šampionátu jezdit pravidelně. Jeho nejlepším výsledkem je druhé místo z letošní Velké ceny Francie v Le Mans, v průběžném pořadí mu patří 17. místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy