Po technoparty našli na Opavsku mrtvolu

ČTK ČTK
4. 5. 2009 11:15
Klokočov - Po víkendové technoparty v Klokočově na Opavsku zůstal na místě mrtvý mladík.
,,Je to jasný signál, že se policie mění, modernizuje," říká Langer o nových autech.
,,Je to jasný signál, že se policie mění, modernizuje," říká Langer o nových autech. | Foto: Attila racek

Mrtvé tělo 19letého technaře našli v rekreačním středisku Hadinka, kde se technoparty konala, v neděli večer záchranáři.

O nehybném těle neznámého mladíka je informoval anonym. Pomoci mu už ale nedokázali. Podle dostupných informací zatím ale není zcela zřejmé, co smrt způsobilo.

"Provedeným šetřením ze strany policistů nebyly zjištěny žádné stopy, svědčící o násilné smrti mladého muže a nebyly zjištěny ani žádné skutečnosti, že by na úmrtí muže měla vliv nějaká jiná osoba," uvedl k případu mluvčí opavské policie René Černohorský.

V médiích se už objevila zpráva, že zemřelý mladík byl údajně diabetik, který si musel pravidelně aplikovat inzulín. Zda měla tato skutečnost nějaký vliv na jeho smrt, prokáže teprve soudní pitva.

Další technoparty proběhly hladce

O víkendu proběhly v Česku celkem tři větší setkání milovníků techna: u obce Květná na Sokolovsku, v obci Růžená u Chyšek na Písecku a také u Vítkova na Opavsku.

Kromě menších incidentů, kdy hlasitá hudba obtěžovala obyvatele okolních obcí, se obešly bez větších problémů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy