Opisovat se nemá, uznal šéf strážníků v Plzni. Skončil

ČTK ČTK
3. 11. 2009 15:00
Plagiátorská aféra má první neakademickou oběť, dnes odstoupil velitel městské policie v Plzni Luděk Hosman
Foto: Aktuálně.cz

Plzeň - Velitel městské policie v Plzni Luděk Hosman rezignoval na funkci, z níž byl dočasně odvolán, protože opsal svoji bakalářskou práci.

Kromě děkana a dvou proděkanů jde o prvního člověka, který sám odstoupil kvůli plagiátorským aférám na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.

Rezignaci doručil v pondělí radnímu pro bezpečnost, a to s platností od 11. listopadu 2009, řekla mluvčí plzeňského magistrátu Edita Vighová.

Hosman z velké většiny opsal v roce 2002 práci od svého bývalého nadřízeného. Vedení Plzně čekalo s dalším postupem na verdikt univerzity. Hosman si postupně na plzeňských právech udělal magisterské studium a získal tam i titul JUDr.

Podle dnešního vyjádření rektora univerzity Josefa Průši zatím není rozhodnuto, zda Hosman přijde také o další tituly. Zatím to vypadá, že ne. Bakalářské a magisterské studium totiž studoval paralelně. "Zřejmě tak jeho titul Mgr. nebude ohrožen," uvedl Průša. Podle něj ale bude muset ještě rozhodnout fakulta. Ta rektorovi podává návrhy na odebrání titulů.

Práci opsal od nadřízeného

Sedm let stará Hosmanova bakalářská práce se ve většině textu zcela shoduje s o rok starší prací jeho bývalého nadřízeného.

Obě vznikly na stejné katedře plzeňské právnické fakulty, mají podobné téma, shodné názvy většiny kapitol, obsahují stejné chyby v diakritice a podobně.

Hosmam byl šéfem strážníků od roku 1998, kdy funkci přebíral po tehdy pověřeném veliteli městské policie Radovanu Sládkovi. Právě se Sládkovou prací obhájenou v roce 2001, tedy rok před Hosmanem, se práce na téma obecní a městská policie shoduje. Stejných je 21 kapitol, shodné jsou slovní výrazy, závorky ve stejných částech.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy