Obrazem: Tak vypadá škola, kam chodí děti rády. Podílejí se na chodu a neznámkuje se

Obrazem: Tak vypadá škola, kam chodí děti rády. Podílejí se na chodu a neznámkuje se
Brandýs nad Labem-Stará Boleslav je město s nejdelším názvem v Česku. A také s velmi zajímavou školou, jejímž hlavním úsilím je, aby sem děti chodily rády.
Nachází se v brandýské pobočce Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.
Leží kousek od zdejšího zámku.
Založila ji Bára Beranová (vlevo) a vede ji ředitel Pavel Novák (vpravo).
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
24. 11. 2020 10:43
Záškola je soukromé zařízení v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi poblíž Prahy. Děti se tu často učí za školou - třeba v zámecké zahradě, ale někdy i v teepee či na dvorku. "Nejde tu zdaleka tolik o výkon. Chceme hlavně, aby tu dětem bylo dobře a naučily se samostatnosti, zodpovědnosti za svět, spolupráci, komunikaci a kreativnímu řešení problémů," říká učitelka a spoluzakladatelka školy.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy