Nepropustili ho. Zřejmě proto se plzeňský vězeň oběsil

hp
2. 1. 2010 14:00
Třiadvacetiletý vězeň ukončil svůj život na Nový rok
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Plzeň - V pátek večer se ve věznici v Plzni na Borech oběsil třiadvacetiletý vězeň. Přivolaným lékařům se už muže, kterého našla služba o půl šesté večer, nepodařilo přivést zpět k životu.

Spekuluje se o tom, že si vězeň myslel, že ho na Nový rok propustí. Protože mu však trest zrušen nebyl, rozhodl se pro sebevraždu. Zda právě toto bylo motivem jeho činu, zatím ale policie ani mluvčí plzeňské věznice Jana Bartošová nepotvrdily.

Od nového roku začal platit nový trestní zákoník, který ruší některé tresty. Mezi ně patří například řízení bez řidičského průkazu, pytláctví či domácí výroby lihovin. Nově se takové trestné činy řadí do kategorie přestupků, za něž trest vězení nehrozí.

Díky změnám tak na Nový rok věznice propustilo přibližně 290 vězňů. Budovu v Plzni na Borech opustilo šestnáct trestanců.

"Zhruba 170 odsouzených, na které se vztahuje zánik trestnosti, zůstává ve věznicích za jinou trestnou činnost," uvedl pro ČTK mluvčí vězeňské služby Robert Káčer.

Přesný počet vězňů, kteří české věznice díky novému zákoníku opustili, bude zveřejněn v pondělí.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Na jihu Francie se zřítil visutý most, do řeky spadlo auto a nákladní vůz. Nejméně jeden člověk zemřel

Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko jihofrancouzského města Toulouse. Oznámil to místní list La Depéche du Midi a informaci o mrtvém potvrdili podle agentury AFP hasiči. Do řeky Tarn se podle médií zřítilo osobní auto a nákladní vůz. Zástupce departamentu Haute-Garonne, ve kterém se zřícený most nachází, uvedl, že neštěstí postihlo tři vozy.

Visutý silniční most, který se zřítil, spojoval obce Mirepoix-sur-Tarn a Bessiéres, jež leží zhruba 25 kilometrů severně od Toulouse. Byl dlouhý zhruba 150 metrů a široký pět metrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy