reklama
 
 

Mladík koukal na ohňostroj, ztratil se v horách. Záchranáři ho našli až ráno v cizím domě

1. 1. 2016 16:22
Celou noc pátrali šumavští záchranáři z horské služby, policisté a psovod po mladíkovi, který se ztratil na sjezdovce nedaleko Železné Rudy. Na sjezdovku šla skupina kamarádů sledovat novoroční ohňostroj. Ti mladíka naposledy viděli, jak pobíhal kolem. Záchranáři celou noc prohledávali horský terén a policisté obcházeli restaurace a hospody v Železné Rudě.

Železná Ruda  - Na sjezdovku nedaleko Železné Rudy na Šumavě šla skupina kamarádů sledovat novoroční ohňostroj. Kolem jedné hodiny se však jeden z mladíků ztratil. Celou noc po něm v okolí Železné Rudy pátrali šumavští záchranáři z horské služby, policisté a psovod.

Sjezdovka Samota, kde se mladík ztratil, je oblíbené místo pro sledování novoročních ohňostrojů. „Podle našich informací mladíka kamarádi naposled viděli, jak pobíhá kolem, pak se najednou ztratil a po chvilce zjistili, že i jeho mobilní telefon je nedostupný,“ řekl zasahující člen Horské služby Šumava Martin Kocum, který byl na místě kolem čtvrt na tři, tedy asi pět minut poté, co mladíci nahlásili, že kamaráda už víc jak hodinu pohřešují.

„Do tří hodin jsem neúspěšně prohledával sjezdovou trať a přilehlé lokality. Pak jsem požádal o součinnost další kolegy a sestavili jsme pátrací tým s jedním psovodem a několika terénními vozidly,“ popsal akci Kocum.

Záchranáři po zbytek noci prohledávali horský terén a policisté obcházeli restaurace a hospody v Železné Rudě. „Až v 6:20 jsem mladíka náhodou objevil, když přímo přede mnou vyšel z nějakého domu. Uvedl, že ani neví, jak se do něj v noci dostal. Prý přespal na chodbě,“ řekl Kocum, který mladíka naložil a odvezl na policii a poté i domů, kde ho předal rodině.

„V podstatě každý silvestr či Nový rok řešíme něco podobného. Na vině je vždy nedbalost k zásadám bezpečnosti na horách. Dnešní akce dopadla naštěstí příznivě, ale to se příště stát nemusí,“  řekl náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura.

autor: Domácí | 1. 1. 2016 16:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama