Mladík koukal na ohňostroj, ztratil se v horách. Záchranáři ho našli až ráno v cizím domě

Domácí Domácí
1. 1. 2016 16:22
Celou noc pátrali šumavští záchranáři z horské služby, policisté a psovod po mladíkovi, který se ztratil na sjezdovce nedaleko Železné Rudy. Na sjezdovku šla skupina kamarádů sledovat novoroční ohňostroj. Ti mladíka naposledy viděli, jak pobíhal kolem. Záchranáři celou noc prohledávali horský terén a policisté obcházeli restaurace a hospody v Železné Rudě.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Železná Ruda  - Na sjezdovku nedaleko Železné Rudy na Šumavě šla skupina kamarádů sledovat novoroční ohňostroj. Kolem jedné hodiny se však jeden z mladíků ztratil. Celou noc po něm v okolí Železné Rudy pátrali šumavští záchranáři z horské služby, policisté a psovod.

Sjezdovka Samota, kde se mladík ztratil, je oblíbené místo pro sledování novoročních ohňostrojů. „Podle našich informací mladíka kamarádi naposled viděli, jak pobíhá kolem, pak se najednou ztratil a po chvilce zjistili, že i jeho mobilní telefon je nedostupný,“ řekl zasahující člen Horské služby Šumava Martin Kocum, který byl na místě kolem čtvrt na tři, tedy asi pět minut poté, co mladíci nahlásili, že kamaráda už víc jak hodinu pohřešují.

„Do tří hodin jsem neúspěšně prohledával sjezdovou trať a přilehlé lokality. Pak jsem požádal o součinnost další kolegy a sestavili jsme pátrací tým s jedním psovodem a několika terénními vozidly,“ popsal akci Kocum.

Záchranáři po zbytek noci prohledávali horský terén a policisté obcházeli restaurace a hospody v Železné Rudě. „Až v 6:20 jsem mladíka náhodou objevil, když přímo přede mnou vyšel z nějakého domu. Uvedl, že ani neví, jak se do něj v noci dostal. Prý přespal na chodbě,“ řekl Kocum, který mladíka naložil a odvezl na policii a poté i domů, kde ho předal rodině.

„V podstatě každý silvestr či Nový rok řešíme něco podobného. Na vině je vždy nedbalost k zásadám bezpečnosti na horách. Dnešní akce dopadla naštěstí příznivě, ale to se příště stát nemusí,“  řekl náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).

Zdroj: ČTK
Další zprávy