Na silnici z Českých Budějovic do Rakouska se sesunula půda, cesta je neprůjezdná

ČTK ČTK
26. 5. 2020 18:15
Silnice I/3 z Českých Budějovic k hranicím s Rakouskem je v Netřebicích na Českokrumlovsku neprůjezdná. U mostu, který tam silničáři opravují, se utrhl kus krajnice a sesunula se tam půda, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Stalo se to, když stavbou projížděl kamion. Objížďky vedou přes Český Krumlov. Nikomu se nic nestalo.
Most, který opravují silničáři se zbortil.
Most, který opravují silničáři se zbortil. | Foto: ČTK

Policejní mluvčí původně uvedl, že se most zbortil, Rýdl to později vyvrátil. Uvedl, že stavbou s dopravními omezeními projížděl kamion, jeho řidič najel příliš na kraj a utrhl krajnici. "Nevedlo to ani k nehodě kamionu, ani k dramatické situaci. Nicméně při kontrolním dnu stavby se vedení stavby rozhodlo dočasně uzavřít provoz, krajnici sanovat a poté opět provoz obnovit," řekl Rýdl.

Silničáři most podle policie tři týdny opravovali. Mohla po něm jezdit nákladní auta nad 3,5 tuny. "Došlo k sesuvu půdy, geolog zakázal průjezd všech vozidel," řekl krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Silnice je neprůjezdná pro všechna auta. Délku uzavírky Rýdl nestanovil. "Upřesníme to. Není to nadlouho. Je nám jasné, že je to zatížená trasa," řekl Rýdl.

Objížďka vede ve směru na České Budějovice přes Kaplici a Český Krumlov po silnici I/39. Auta jedoucí od Budějovic pojedou přes Kamenný Újezd do Českého Krumlova, tam po Objížďkové ulici a kolem autobusového nádraží, dál přes Zubčice až ke Kaplici, uvedl Bajcura.

 

Právě se děje

před 5 minutami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy