Muž s koronavirem porušil karanténu a chodil bez roušky, hrozí mu osm let vězení

ČTK ČTK
17. 4. 2020 12:28
Muž z Moravskoslezského kraje nakažený nemocí covid-19 nedodržel podmínky nařízené karantény. Pohyboval se na veřejnosti a bez roušky. Policie jej obvinila z šíření nakažlivé nemoci, za což může jít do vězení až na osm let. Obviněn byl i další muž, který v nařízené karanténě plival na sousedy a vyhrožoval jim nakažením.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

"První obviněný měl porušit podmínky nařízené karantény a bez jakýchkoliv ochranných pomůcek se měl volně pohybovat v měsíci dubnu v činžovním domě i před domem na místech veřejnosti přístupných," uvedla mluvčí. Dodala, že muže policie obvinila a skončil ve vazbě.

Obvinění z pokusu zločinu obecného ohrožení si vyslechl i další muž. "Po vyrozumění od lékaře o povinnosti dodržovat karanténu, měl vyhrožovat nákazou koronavirem svým sousedům, plivat na ně z okna a vyhrožovat zabitím," řekla Jiroušková. I jemu hrozí osmiletý pobyt ve vězení. V tomto případě muž nakažený nebyl.

Policie nechce uvést, zda se oba obvinění znali, či žijí v jedné domácnosti. Jiroušková pouze uvedla, že na muže středního věku kteří porušili podmínky karantény upozornila počátkem týdne veřejnost. "Policisté přijali oznámení, že v jedné z obcí Moravskoslezského kraje mají dva muži ohrožovat své okolí s podezřením na šíření koronaviru," uvedla.

Podle policie jde o první dva takové případy na území kraje, se kterými se setkali během nouzového stavu. "Všechny procesní úkony, zadržení i další střežení a eskortování probíhalo za použití ochranných obleků, prostředků a maximálních bezpečnostních opatření v souvislosti se zamezením přenosu nákazy," uvedla mluvčí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

PPF vstupuje do partnerství s francouzským výrobcem lodí Beneteau

Finanční skupina PPF vytvoří společný podnik s francouzským výrobcem menších rekreačních plavidel a plachetnic Groupe Beneteau. PPF bude mít ve společném podniku podíl 59 procent. Transakce by měla být vypořádána do konce září po splnění obvyklých regulatorních a právních podmínek, uvedla dnes PPF. Hodnotu transakce skupina nezveřejnila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy