Muž s koronavirem porušil karanténu a chodil bez roušky, hrozí mu osm let vězení

ČTK ČTK
17. 4. 2020 12:28
Muž z Moravskoslezského kraje nakažený nemocí covid-19 nedodržel podmínky nařízené karantény. Pohyboval se na veřejnosti a bez roušky. Policie jej obvinila z šíření nakažlivé nemoci, za což může jít do vězení až na osm let. Obviněn byl i další muž, který v nařízené karanténě plival na sousedy a vyhrožoval jim nakažením.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

"První obviněný měl porušit podmínky nařízené karantény a bez jakýchkoliv ochranných pomůcek se měl volně pohybovat v měsíci dubnu v činžovním domě i před domem na místech veřejnosti přístupných," uvedla mluvčí. Dodala, že muže policie obvinila a skončil ve vazbě.

Obvinění z pokusu zločinu obecného ohrožení si vyslechl i další muž. "Po vyrozumění od lékaře o povinnosti dodržovat karanténu, měl vyhrožovat nákazou koronavirem svým sousedům, plivat na ně z okna a vyhrožovat zabitím," řekla Jiroušková. I jemu hrozí osmiletý pobyt ve vězení. V tomto případě muž nakažený nebyl.

Policie nechce uvést, zda se oba obvinění znali, či žijí v jedné domácnosti. Jiroušková pouze uvedla, že na muže středního věku kteří porušili podmínky karantény upozornila počátkem týdne veřejnost. "Policisté přijali oznámení, že v jedné z obcí Moravskoslezského kraje mají dva muži ohrožovat své okolí s podezřením na šíření koronaviru," uvedla.

Podle policie jde o první dva takové případy na území kraje, se kterými se setkali během nouzového stavu. "Všechny procesní úkony, zadržení i další střežení a eskortování probíhalo za použití ochranných obleků, prostředků a maximálních bezpečnostních opatření v souvislosti se zamezením přenosu nákazy," uvedla mluvčí.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Arsenal kvůli dopadům pandemie zrušil 55 pracovních míst

Londýnský fotbalový klub Arsenal zrušil kvůli ekonomickým důsledkům pandemie koronaviru 55 pracovních míst. Do finančních potíží se vítěz Anglického poháru dostal po výpadku příjmů mimo jiné z televizních práv, prodeje vstupenek a komerčních aktivit. Hráči a vedení sice přistoupili v průběhu přerušené minulé sezony na snížení platů, před tou další je ale nutné přistoupit k dalším úsporám, oznámil klub, který se letos nekvalifikoval do lukrativní Ligy mistrů.

"Náš cíl je chránit co možná nejdéle pracovní pozice a základní platy, ale bohužel jsme se ocitli v situaci, že musíme přistoupit k propuštění 55 zaměstnanců," uvedl klub na svém webu.

Ke škrtům se vedení odhodlalo vzhledem k nejisté situaci v následující sezoně. "V současnosti to vypadá tak, že na začátku sezony nepřivítáme na stadionu žádné fanoušky a potom se jich bude moci vrátit jen omezené množství. To se projeví na příjmech ze vstupného, sponzorských peněz i z televizních práv. Globální ekonomické prognózy jsou také velmi nepříznivé," dodal klub.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Souboj elitních sprinterů na Milán-Turín vyzněl pro Démara

Vítězem tradičního závodu druhé kategorie Milán-Turín se po 198 kilometrech stal Francouz Arnaud Démare, který v hromadném dojezdu předčil další elitní spurtéry Australana Caleba Ewana a Slováka Petera Sagana. Mezi ně se na třetí místo vklínil trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Belgičan Wout van Aert.

Van Aert v sobotu ovládl Strade Bianche, první závod elitní kategorie WorldTour po koronavirové pauze. Dnes mohl přidat další triumf, ale nakonec jej ve finiši po více než čtyřech hodinách předstihli Démare s Ewanem.

Osmadvacetiletý jezdec stáje Groupama-FDJ Démare bude patřit k favoritům i na sobotní klasice Milán-San Remo, kterou před čtyřmi lety vyhrál. Prvenství bude v závodě, jenž byl kvůli koronaviru přeložen z března, obhajovat jeho krajan Julian Alaphilippe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy