Muž s koronavirem porušil karanténu a chodil bez roušky, hrozí mu osm let vězení

ČTK ČTK
17. 4. 2020 12:28
Muž z Moravskoslezského kraje nakažený nemocí covid-19 nedodržel podmínky nařízené karantény. Pohyboval se na veřejnosti a bez roušky. Policie jej obvinila z šíření nakažlivé nemoci, za což může jít do vězení až na osm let. Obviněn byl i další muž, který v nařízené karanténě plival na sousedy a vyhrožoval jim nakažením.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

"První obviněný měl porušit podmínky nařízené karantény a bez jakýchkoliv ochranných pomůcek se měl volně pohybovat v měsíci dubnu v činžovním domě i před domem na místech veřejnosti přístupných," uvedla mluvčí. Dodala, že muže policie obvinila a skončil ve vazbě.

Obvinění z pokusu zločinu obecného ohrožení si vyslechl i další muž. "Po vyrozumění od lékaře o povinnosti dodržovat karanténu, měl vyhrožovat nákazou koronavirem svým sousedům, plivat na ně z okna a vyhrožovat zabitím," řekla Jiroušková. I jemu hrozí osmiletý pobyt ve vězení. V tomto případě muž nakažený nebyl.

Policie nechce uvést, zda se oba obvinění znali, či žijí v jedné domácnosti. Jiroušková pouze uvedla, že na muže středního věku kteří porušili podmínky karantény upozornila počátkem týdne veřejnost. "Policisté přijali oznámení, že v jedné z obcí Moravskoslezského kraje mají dva muži ohrožovat své okolí s podezřením na šíření koronaviru," uvedla.

Podle policie jde o první dva takové případy na území kraje, se kterými se setkali během nouzového stavu. "Všechny procesní úkony, zadržení i další střežení a eskortování probíhalo za použití ochranných obleků, prostředků a maximálních bezpečnostních opatření v souvislosti se zamezením přenosu nákazy," uvedla mluvčí.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Bývalý imám Shehadeh nepodal dovolání proti desetiletému trestu

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh, který si má odpykat deset let ve vězení, nepodal dovolání k Nejvyššímu soudu. Mimořádný opravný prostředek využil ve sledované kauze jen obhájce jeho bratra Omara, jenž si má odpykat o rok více. Dovolání podle dostupných informací nepodala ani partnerka Omara Shehadeha Fátima Hudková. Dostala šestiletý trest.

Z justiční databáze InfoSoud je patrné, že k nejvyšší instanci odešlo na konci listopadu spolu se spisem pouze jedno dovolání, které podle dřívějšího vyjádření mluvčí Městského soudu v Praze Markéty Puci podal právě obhájce Omara Shehadeha. Česká justice stíhala Omara Shehadeha jako uprchlého, stejně jako Hudkovou.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Německý řetězec kadeřnictví Klier je v platební neschopnosti

Největší německý řetězec kadeřnictví Klier je kvůli propadu tržeb způsobenému pandemií nemoci covid-19 v platební neschopnosti. Oznámila to dnes agentura DPA. Firma má podle svých slov v Německu kolem 1400 poboček a další v zahraničí, včetně Česka. Firma doufá v reorganizaci a obnovení činnosti na jaře. Jak se situace dotkne poboček v zahraničí zatím není jasné.

Finanční potíže Klieru rostly od začátku pandemie kvůli prudkému poklesu poptávky. Na začátku září firma požádala o ochranu před věřiteli za účelem reorganizace. Nyní soud v německém Wolfsburgu, kde má firma sídlo, uvolnil cestu hlavnímu konkurznímu řízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy