Muž s koronavirem porušil karanténu a chodil bez roušky, hrozí mu osm let vězení

ČTK ČTK
17. 4. 2020 12:28
Muž z Moravskoslezského kraje nakažený nemocí covid-19 nedodržel podmínky nařízené karantény. Pohyboval se na veřejnosti a bez roušky. Policie jej obvinila z šíření nakažlivé nemoci, za což může jít do vězení až na osm let. Obviněn byl i další muž, který v nařízené karanténě plival na sousedy a vyhrožoval jim nakažením.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

"První obviněný měl porušit podmínky nařízené karantény a bez jakýchkoliv ochranných pomůcek se měl volně pohybovat v měsíci dubnu v činžovním domě i před domem na místech veřejnosti přístupných," uvedla mluvčí. Dodala, že muže policie obvinila a skončil ve vazbě.

Obvinění z pokusu zločinu obecného ohrožení si vyslechl i další muž. "Po vyrozumění od lékaře o povinnosti dodržovat karanténu, měl vyhrožovat nákazou koronavirem svým sousedům, plivat na ně z okna a vyhrožovat zabitím," řekla Jiroušková. I jemu hrozí osmiletý pobyt ve vězení. V tomto případě muž nakažený nebyl.

Policie nechce uvést, zda se oba obvinění znali, či žijí v jedné domácnosti. Jiroušková pouze uvedla, že na muže středního věku kteří porušili podmínky karantény upozornila počátkem týdne veřejnost. "Policisté přijali oznámení, že v jedné z obcí Moravskoslezského kraje mají dva muži ohrožovat své okolí s podezřením na šíření koronaviru," uvedla.

Podle policie jde o první dva takové případy na území kraje, se kterými se setkali během nouzového stavu. "Všechny procesní úkony, zadržení i další střežení a eskortování probíhalo za použití ochranných obleků, prostředků a maximálních bezpečnostních opatření v souvislosti se zamezením přenosu nákazy," uvedla mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy