Z vraždy staršího páru v Tovačově policie obvinila vnuka

ČTK ČTK
22. 6. 2015 10:50
Těla manželů objevili policisté minulý týden v jejich bytě. Muži z Prostějovska hrozí až výjimečný trest.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Michaela Hasíková\Economia

Tovačov (Přerovsko) - Kriminalisté obvinili čtyřiadvacetiletého muže z dvojnásobné vraždy manželského páru v Tovačově. Jde o jejich vnuka.

Těla manželů objevili policisté minulý týden v jejich bytě. Muži z Prostějovska hrozí až výjimečný trest. Motiv jeho činu policisté stále zjišťují, řekla krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Mladík je ubodal

Čtyřiasedmdesátiletého muže a jeho o dva roky mladší ženu objevili kriminalisté ve čtvrtek. Bližší informace k případu nechtěla mluvčí sdělit s ohledem na vyšetřování.

Podle informací ČTK však byli oba zavražděni brutálním způsobem, vrah použil nůž.

Ubodal je zřejmě v noci na čtvrtek. Podezřelého mladíka policisté dopadli ve čtvrtek v noci, v pátek jej obvinili.

"Muž je stíhán vazebně, v případě, že jej soud uzná vinným, obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na 20 let, případně výjimečný trest. Motiv jednání obviněného je předmětem dalšího šetření," uvedla policejní mluvčí.

Dvojnásobná vražda naposledy v roce 2009

Dvojnásobnou vraždu manželského páru řešili kriminalisté v Olomouckém kraji naposledy v roce 2009 v Přerově, těla manželů se dosud nenašla.

Zůstaly po nich jen krvavé stopy na zdi v jejich domě. Z dvojnásobné vraždy byl obžalován syn zavražděného a jeho matka, která později zemřela.

Krajský soud muže opětovně zprostil obžaloby, případ nyní leží u olomouckého vrchního soudu.

V Olomouckém kraji by to měl být podle informací ČTK letos třetí případ násilného úmrtí vyšetřovaný jako vražda.

V květnu obvinili policisté z vraždy sedmadvacetiletého muže, který podle nich ubil polenem svého známého v rodinném domě v Prostějově.

O měsíc dříve byl v bytě panelového domu v olomoucké části Nové Sady nalezen čtyřiasedmdesátiletý zavražděný muž. Po pachateli policisté pátrají.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy