Kvůli účasti na Bendově oslavě končí ředitel teplické věznice Petr Blažek

ČTK ČTK
16. 3. 2021 14:46
Kvůli účasti na nelegální oslavě v teplickém hotelu podnikatele Petra Bendy končí ve funkci ředitele teplické věznice Petr Blažek. Byl jedním z účastníků večírku, čelí podezření ze spáchání přestupku. Odejít ze své pozice má na konci dubna.
Petr Blažek
Petr Blažek | Foto: ČTK

"Se jmenovaným bylo zahájeno řízení ve věci služebního poměru z důvodu podezření ze spáchání přestupku," řekla mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová serveru Seznam Zprávy

O tom, že se Blažek oslavy účastnil, se dosud veřejně nevědělo, samotný ředitel účast nepopřel. "Já se asi omluvím, já se k tomu nebudu vyjadřovat prozatím," řekl serveru Blažek. Prunerová webu potvrdila, že Blažek o místo přijde. "K datu 30. dubna 2021 končí ve služebním poměru na pozici ředitele Vazební věznice Teplice," řekla.

V teplické věznici Petr Blažek působí od roku 1999. Nejdřív byl vedoucím oddělení vězeňské a justiční stráže, později zástupcem ředitele a nakonec se stal i ředitelem.

Za Blažka se dříve postavil v souvislosti s někdejším vlivným politikem ČSSD Davidem Rathem generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal. Podle ústeckého krajského státního zastupitelství se totiž k Rathovi ve věznici přistupovalo jinak, mohl třeba nosit vlastní oblečení namísto vězeňského.

Po svém odchodu bude mít podle Seznam Zpráv Blažek nárok na výsluhy, které by měly být v řádu desítek tisíc korun měsíčně. Zda dostane také odchodné, bude nejspíš záviset na tom, jestli Vězeňská služba prokáže, že se dopustil přestupku, uvádí web.

Pokuta za oslavu hrozí 17 lidem

Narozeninová oslava někdejšího vlivného politika ČSSD Bendy v teplickém hotelu Prince de Ligne se konala v lednu. Hotel měl být v tu dobu podle vládních opatření zavřený. Někteří účastníci také neměli například nasazené roušky, porušena byla i další opatření proti šíření covidu-19. 

Oslavy se účastnil například tehdejší liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák či bývalý premiér Jiří Paroubek. Poslanecký mandát složil kvůli účasti na oslavě Milan Hnilička, lukrativnější post šéfa Národní sportovní agentury si ale ponechal. Husáka odvolal z funkce policejní prezident Jan Švejdar. Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignovali také šéf fotbalových Teplic Petr Hynek či teplický zastupitel Michal Kasal. Podle Seznam Zpráv se oslavy zřejmě účastnil také jeden ze soudců okresního soudu v Teplicích. 

Případ dál prověřuje teplický magistrát, 17 lidem hrozí pokuta až do výše 20 000 korun. Pokutu ve výši 10 000 korun za to, že během oslavy na sobě neměli roušky, už dostali od hygieniků Hnilička, člen Rady ČT a exposlanec ČSSD Jiří Šlégr a také Vlastimil Dvořák mladší, jeden z členů Bendovy rodiny.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Bill a Melinda Gatesovi jsou oficiálně rozvedení

Americký miliardář, filantrop a spoluzakladatel a dlouholetý šéf společnosti Microsoft Bill Gates a jeho manželka Melinda jsou oficiálně rozvedení. Dokument o konci jejich 27letého manželství v pondělí podepsal soudce v Seattlu. Jak si manželé, kteří stáli u zrodu nadace nesoucí jejich jména, rozdělili majetek, zveřejněno nebylo.

Není tak například jasné, kdo získá rodinné sídlo na břehu Washingtonova jezera na předměstí Seattlu, píše The New York Times na svých internetových stránkách. Všechny tři děti Gatesových jsou starší 18 let, takže se nyní už bývalí manželé nemuseli dohodnout na péči o ně. Žádný z nich nepožádal o změnu příjmení, ačkoliv Melinda Gatesová od oznámení rozchodu používá i svoje rodné příjmení Frenchová.

Magazín Forbes hodnotu majetku Frenchové Gatesové odhaduje na 3,2 miliardy dolarů (68,6 miliardy korun), může ale prý být ještě vyšší. Hodnota majetku Billa Gatese dosahuje 131 miliard dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy